SON DAKİKA

Edirne Güncel Gazetesi

EEDİRNE BİLSEM ÖĞRENCİLERİNDEN TÜBİTAK 4006 BİLİM FUARI

BİLSEM ÖĞRENCİLERİNDEN EDİRNE’DE TARİHİ KÖPRÜLERDE GEÇİŞ SORUNUNA ÇÖZÜM

EEDİRNE BİLSEM ÖĞRENCİLERİNDEN TÜBİTAK 4006 BİLİM FUARI
Bu haber 30 Mayıs 2018 - 9:08 'de eklendi ve 627 kez görüntülendi.

      Toplumda bilim kültürünün yaygınlaşması ile öğrencilerde çağın gerektirdiği bilgi donanımına kavuşma gerekliliği doğmuştur. Bu amaçla, TÜBİTAK tarafından desteklenen “4006 Bilim Fuarları” kapsamında, Edirne Şehit Nefize Çetin Özsoy Bilim ve Sanat Merkezi tarafından bir dizi etkinlik düzenlendi.

27-28 Mayıs 2018 tarihleri arasında Edirne Şehit Nefize Çetin Özsoy Bilim Sanat Merkezi bünyesinde yer alan fuarın açılışı, İl Milli Eğitim Müdürü Hakan CIRIT tarafından yapıldı. Fuarda, Edirne’de özellikle Sarayiçi mevkiinde bulunan tarihi köprülerin dar ve eğimli olması nedeniyle oluşan trafik sorununa yönelik geliştirilen proje dikkat çekti. 

       BİLSEM öğrencilerinin haftalardır üzerinde çalıştıkları 9 Fen Bilimleri, 7 Matematik, 6 Bilgisayar/ Yazılım, 2 İngilizce ve 1 Psikoloji projesinin ve 2017-2018 Eğitim Öğretim yılı boyunca öğrencilerin robotik atölyesinde yaptıkları çalışmalarının sergilendiği projeler, başta Edirne İl Milli Eğitim Müdürü Hakan CIRIT olmak üzere tüm konuklar tarafından fuar alanında tek tek gezildi.

       Edirne İl Milli Eğitim Müdürü Hakan CIRIT, fuarda emeği geçen tüm öğretmen ve öğrencilere teşekkür ederek başarılarının devamını diledi.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER