SON DAKİKA

Edirne Güncel Gazetesi

EMEKLİ İMAM YUSUF KARABIYIK KASTAMONU YOLCUSU..

Mimar Sinanı canlandırmak için Emekli İmam Yusuf Karabıyık davet edildi.

EMEKLİ İMAM YUSUF KARABIYIK KASTAMONU YOLCUSU..
Bu haber 28 Temmuz 2018 - 16:20 'de eklendi ve 525 kez görüntülendi.

“EDİRNE’Yİ GASTRONOMİ ŞEHRİ OLARAK KONGREDE ANLATMAK İSTİYORUZ.

Dünya Sağlıklı Yaşlanma Örgütü Kurucularından Kemal Aydın, “Edirne’nin kültür başkenti olması için gerekli olan her şeye sahip bir şehir” dedi. Aydın, 17 Ağustos’ta da Kültür Başkenti Kastamonu’da yapılacak olan konferansa davet etmek için Edirne’de olduklarını söyleyerek Mimar Sinanı canlandırmak için Emekli İmam Yusuf Karabıyık Hocayı davet ettiklerini söyledi.

Aralık ayında yapılacak 3. Dünya sağlıklı yaşlanma kongresinin ön buluşmasını yaparak hazırlıklarını yapacaklarını kaydeden Aydın, “Burada sağlıktaki kültürel boyuta dikkat edeceğiz. Bu konferansta sağlıkta 5 boyutu ele alacağız. 7-10 Aralıkta da 3. Dünya sağlıklı yaşlanma kongresinde Edirne’yi çok yönlü kültürel sağlık dostu ve gastronomi şehri olarak kongrede yerlerini almasını istiyoruz. Kıymet hanım ve Yusuf hocamızı kültür elçileri olarak görevlendirdik. Yusuf hocamızı timsali koca Sinan yani Mimar Sinan’ın bu eserini tek kişilik bir tiyatro ile anlatması için Kastamonu’ ya davet ediyoruz. Bizim istediğimiz önümüzdeki yıllarda Edirne Türk dünyası kültür başkentine aday olsun. Bizde Edirne’yi de tanıtmış olalım. Valilik belediye ve medya birlik olarak uluslar arası Türk kültür teşkilata müracaat ediliyor. Adaylık sürecinde bir seçim oluyor. Biz diyoruz ki Edirne Türk dünyası kültür başkenti olmasın. Bizce fazlasıyla hak ediyor” ifadelerini kullandı.

Selimiye Camiin de 40 yıl Baş İmamlık yapan Yusuf  Karabıyıkta yaptığı açıklamada 2018 yılı Türk Dünyası Kültür Başkenti Kastamonuda Selimiyeyi canlandırmak üzere davet edildiğini belirterek 17 Ağustos tarihinde bu etkinliğe katılarak Edirneyi ve Selimiyeyi en iyi şekilde tanıtma gayreti içinde olacağını söyledi.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER