SON DAKİKA

Edirne Güncel Gazetesi

EN GÜZEL TEŞEKKÜR

Edirne Belediyesi olarak engellilerin her zaman yanlarında olduklarını ifade eden Gürkan,

EN GÜZEL TEŞEKKÜR
Bu haber 29 Kasım 2017 - 22:34 'de eklendi ve 526 kez görüntülendi.

Edirne’de faaliyet gösteren Faika Erkurt Özel Eğitim İlkokulu-Ortaokulu ve Mesleki Eğitim Merkezi’nin öğretmenleri, öğrencileri ve velileri Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan ve Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Ertuğrul Tanrıkulu’nu ziyaret ederek, Edirne Belediyesi’ne engellilere verdiği destekten dolayı teşekkür belgesi sundu.

                Faika Erkurt Özel Eğitim İlkokulu-Ortaokulu ve Mesleki Eğitim Merkezi’nin öğretmenleri, öğrencileri ve velileri 3 Aralık Dünya Engelliler Günü öncesinde Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ı makamında ziyaret etti. Gürkan’ı 3 Aralık Dünya Engeliler Günü nedeniyle 4 Aralık 2017 tarihinde gerçekleştirecekleri etkinliklere davet eden öğretmenler aynı zamanda engellilere verdikleri destekten dolayı Başkan Gürkan’a teşekkür belgesi sundu.

Edirne Belediyesi olarak engellilerin her zaman yanlarında olduklarını ifade eden Gürkan, “Edirne’yi herkes için engelsiz bir şehir haline getirmenin mücadelesini vereceğiz. Engelli kardeşlerimizin sorunlarının çözümü için atılacak her yeni adıma ve sergilenecek duyarlı yaklaşımlara şahsım ve Edirne Belediyesi olarak Edirne’de yaşayan herkesin mutluluğu ve huzuru için katkı vermeye devam edeceğiz” dedi.

                Faika Erkurt Özel Eğitim İlkokulu-Ortaokulu ve  Mesleki Eğitim Merkezi’nin öğretmenleri, öğrencileri ve velilerine teşekkürlerini Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Ertuğrul Tanrıkulu’nu da ziyaret etti.

 Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın direktifleri doğrultusunda Edirne’yi engelsiz kent yapmak için uzun zamandır çalıştıklarını dile getiren Tanrıkulu, “Şehri engelliler için dizayn ederseniz, engelliler için yaşanabilir kılarsanız aslında bütün herkes için güzel bir şehir tasarlamış olursunuz. Şehri dizayn ederken, engellilere göre dizayn etmeye çalışıyoruz. Engelsiz kent bayrağı almak için birçok kurum ile işbirliği içerisindeyiz. 27 yıldır engelliler ile birlikte çalışıyor, onlarla birlikte olmaya çalışıyorum. Edirne Belediye Başkanı ile birlikte Engelsiz Yaşam Merkezi’ni açtık, engelli araçlarını şarj edebilecekleri istasyonlar kurduk, onlarla birlikte piknikler yaptık. Okulumuza çok teşekkür ediyorum. Annelerin de ellerinden öpüyorum. Engelli anneleri çok özel; onları mutlu kılabiliyorsak, bizden daha mutlusu olamaz. Toplumsal hayatı engeliler ile paylaşmamız gerekiyor” diye konuştu

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER