SON DAKİKA

Edirne Güncel Gazetesi

Enezdeki trol ve gırgır gerginliğine İl Başkanı Nesim İba el attı.

Enez’deki gerginlik son bulacak

Enezdeki trol ve gırgır gerginliğine İl Başkanı Nesim İba el attı.
Bu haber 19 Temmuz 2018 - 15:10 'de eklendi ve 1.146 kez görüntülendi.

Trol ve gırgır tekneleri artık Enez Limanı’nı kullanmayacak.
Edirne’nin Enez İlçesi’nde geçtiğimiz günlerde bir tekne çalışanının bölge esnaflarından bir tanesiyle kavgası ölümle sonuçlanmıştı. Trol teknesi çalışanının cinayeti sonrasında yöre halkı Enez limanının gırgır ve trol teknelerine kapatılmasını istemişti. Enezli vatandaşların isteği üzerine Edirne AK Parti İl Başkani Nesim İba konunun çözümü için girişimlere başladı.

Bölgedeki gerginliğin son bulması icin gırgır ve troll teknelerine başka bir liman açılmasını isteyen İl Başkanı İba’nın girişimleri sonuç verdi. Başkan İba’nin tarım bakan yardimcisi ile yaptiği görüşmeler neticesinde söz konusu balıkçı tekneleri artik Enez Limanı’nı kullanamayacak.İba, Troll ve girgir teknelerinin ise Çanakkale Kabatepe Limanı’nı kullanacağını belirtti.

Konu ile ilgili açiklama yapan AK Parti Edirne İl Başkanı İba, “Enezli vatandaşlar, bölgedeki gerginliğin giderilmesi için troll ve gırgır teknelerinin Enez Limanı dışında başka bir limana gitmesi isteniyordu. Bizde hemen girişimlere başladik. Bunun sonucunda bakanlık düzeyinde girişimlerde bulunduk. Tarim Bakan yardımcımız ile yaptığımız görüşmemiz sonuç verdi. Bundan sonra gırgır tekneleri Enez Limani’ni değil; Kabatepe’yi kullanacak.” Dedi.
Trol ve gırgır teknelerinin Çanakkale Kabatepe Limanı’nı yakin zamanda kullanmaya başlaması bekleniyor.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER