SON DAKİKA

Edirne Güncel Gazetesi

Ev sahipliğimizi gereği gibi yapalım

Hafta boyunca şehrimize yurt içinden ve yurt dışından pek çok misafir geliyor.

Ev sahipliğimizi gereği gibi yapalım
Bu haber 12 Temmuz 2018 - 15:30 'de eklendi ve 448 kez görüntülendi.

Kimimizin bayram, kimimizin düğün olarak tanımladığı 657. Tarihi Kırkpınar Güreşlerimiz bugün başlıyor.

657. Kırkpınar etkinlikleri ile ilgili bir açıklama yapan Saadet Partisi Edirne Merkez İlçe Başkanı Şaban Kaya, “3 gün süre ile yapılan tarihi yağlı güreşlerimize çeşitli etkinlikler de eklenerek bir hafta süre ile Edirne’miz farklı bir hareketlilik kazanıyor. Hafta boyunca şehrimize yurt içinden ve yurt dışından pek çok misafir geliyor. Bizlere, ev sahibi olarak Belediyesi ile ilgili kurum ve kuruluşları ile esnafımızla ve de halkımızla büyük görev sorumluluklar düşmektedir” dedi.

Bizim medeniyet değerlerimizde “ev sahibi” konumunda olmanın farklı bir yeri olduğuna dikkat çeken Kaya, “çeşitli kurumlarımız, esnafız ve halkımızla hep birlikte misafirlerimize hizmeti ibadet aşkı ile yapmalıyız. Tabi bu sadece Kırkpınar haftası münasebetiyle değil her zaman böyle olmalı. Vereceğimiz hizmet karşılığında elbette maddi kazanç sağlayacağız. Ancak hizmet karşılığındaki maddi kazancımız adil olmalı. Zira adil olan bir maddi kazanca ayrıca manevi kazanç eklenir” şeklinde konuştu.

Peygamberimizin her konuda Müslümanlar için ‘model insan’ olduğunu söyleyen Kaya; “O, gelen misafirin dinine dahi bakmaz ona göre muamele etmezdi. Hiç kimseyi ayırt etmeden aynı yakınlığı gösterirdi. Tüm misafirlerine iyi, nezaket ve anlayışla yaklaşırdı. Kişinin imanının misafire olan yakınlığı oranıyla da arttığını bildirirdi” dedi.

Tarihi Kırkpınar Güreşlerinin 657 yıllık tarihine layık bir şekilde tamamlanması temennisinde bulunan Şaban Kaya, güreşlere katılacak tüm pehlivanlarımıza kolaylık ve başarılar diledi.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER