SON DAKİKA

Edirne Güncel Gazetesi

Fevzi Pekcanlı Şadan Şimşek düellosu sürüyor….

CHP liler soruyor; “her şey bitti de sıra üye çıkarmaya mı geldi ?”

Fevzi Pekcanlı Şadan Şimşek düellosu sürüyor….
Bu haber 17 Ağustos 2018 - 16:56 'de eklendi ve 744 kez görüntülendi.

CHP Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı, 21. Dönem DSP Edirne eski Milletvekili ve şimdiki CHP Üyesi Şadan Şimşek’in gazetelere yaptığı bir açıklamalara ilişkin de sert sözler sarf etti. Şimşek’in yaptığı açıklamalara yönelik Pekcanlı; “Daha önceki günlerde pek çok kez yaptığımız açıklamalarda CHP’ye ve CHP’nin seçilmişlerine yönelik yapılan hakaret ve söylemlere yönelik taviz vermeyeceğimizi söylemiştik. Örneğin son olarak CHP’nin eski Milletvekili Şadan Şimşek geçtiğimiz günlerde bir basın açıklamasında bulunmuş. Açıklamasını okudum ve gördüm ki yalakalık vs. gibi hakaret içeren sözler yer alıyor. Bu tarz açıklamalar yapan kişileri asla affetmeyeceğimi defalarca kez söylemiştim. Şimşek hakkında İl Yönetim Kurulunda dosyasını hazırlayıp, İl Yönetim Kurulundan karar çıktıktan sonra Disiplin Kuruluna sevkini isteyeceğim. İl Yönetim Kurulundan da desteklerini isteyip, gerekli cezai işlemlerin de yapılması için elimden geleni yapacağım” dedi.

Bu açıklamanın ardından Şadan Şimşekten cevap ta gecikmedi ve bir basın bildiri düzenleyerek Başkan Pekcanlıya uyarılarda bulundu.İşte Şimşek’in basın bildirisi;Edirne Gazetesinde Sayın Pekcanlı’nın Merkez İlçe Başkanlığında düzenlenen danışma kurulu toplantısında şahsımla ilgili konuşmasına cevabımdır.

“Siyasi yaşamımda halka hizmeti kendime bir borç bildim. DSP’den Milletvekili olmaktan, Merhum Halkçı, Devlet adamı Sayın Bülent ECEVİT ile çalışmaktan, DSP örgütlerindeki arkadaşlarımla Edirne ilimize kısa zamanda çok hizmetler yapmaktan çok büyük gurur ve onur duymaktayım. Edirne ilimizde hizmet yapmadığımız yer yoktur. Toplum içinde her alnım ak, başım dik olarak geziyorum. Bizler CHP’sinin tabanından güçlerimizi birleştirelim isteği ve CHP Genel Başkanı Sayın Kemal KILIÇDAROĞLU’nun daveti üzerine, DSP tabanı ile görüştükten sonra 2010 yılında CHP’ye üye oldum. Üye olduktan sonra yörem, bölgem ve ülkem için çalışmalara hız kesmeden devam ettim.

Sayın Pekcanlı’nın durmadan şahsımla ilgili DSP’den geldi. Yeri geldiğinde ise merhum halkçı lider Sayın Bülent ECEVİT’e sarıldığınıda gördük. CHP’de Sayın Pekcanlı dahi kendileri nereden geldiler..Bizlere DSP’den geldi diyerek kendilerine göre CHP’li değil mi? demek istiyorlar.Şahsımın siyasi gelecek kaygısı yoktur. Kimsenin vesayeti altına girmeye, değirmene su taşımaya niyetimde yoktur. Siyasi duruşum bellidir. İlkelerim ve kırmızı çizgilerim vardır. CHP Edirne İl Başkanı Sayın Pekcanlı’nın bu tutum ve davranışları, bazı ilçe danışma kurullarımıza sirayet etmiş olacak ki; Bazı ilçe danışma kurullarında bazı arkadaşlarımızın DSP’de şeref ve haysiyeti ile görev yapmış kişilere hakarete varacak söylemlerin olduğunu duymanın üzüntüsünü yaşıyorum. 

Sayın Pekcanlı’nın beyanına göre; örnek olsun diye şahsımı disipline sevk edilmesi konusunda yönetim kurulunda destek isteyip, cezai işlemlerin yapılması için elinden geleni yapacakmış. Bu iş ABD’nin papazı bırakmazsan Türkiye’ye uyguladığı yaptırımlara benziyor. O da şahsıma gerçekleri söyleme, seni partiden attıracağım. demek istiyor.CHP’si Edirne il ve Disiplin kurulu üyelerinin vicdan sahibi olduğuna inanıyorum. Gerçekleri ve doğruları görmezlikten ne kadar geleceksiniz..Şahsımla ilgili alınacak her türlü karara saygı gösteririm..Ama sizler ileride pişman olacağınız kararları almanızı tavsiye etmem..Sayın Pekcanlı’nın bu tür söylem ve davranışları parti içi gruplaşmayı, partiye üye olan geçmişte başta DSP olmak üzere değişik partilerde görev yapmış kişileri huzursuz eder. Bu da Edirne ilimizde 24 Haziran seçimlerinde oy kaybeden CHP’sinin daha çok oy kaybına neden olur.

Bu vesile halkımızın Kurban Bayramını kutlar, ülkemizde birlik, beraberlik, sağlık, huzur içinde nice bayramlar diliyorum.”

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER