SON DAKİKA

Edirne Güncel Gazetesi
Melih Yurduseven

FEVZİ PEKCANLI YENİDEN ADAYLIĞI HAK EDİYOR…

FEVZİ PEKCANLI YENİDEN ADAYLIĞI HAK EDİYOR…
Bu haber 20 Aralık 2017 - 6:11 'de eklendi ve 953 kez görüntülendi.

Başarılı bir İl Başkanının yapılacak olan seçimlerde aday olmasından daha doğal bir durum yoktur. Fevzi kardeşim de görevinde başarılı olmuş ve partisine önemli kazanımlar sağlamıştır. Bunu söylerken kendisinden önce görev yapan Başkan Oktay Bozkurt’un başarısız bir dönem geçirdiğini ve partisini büyütmek yerine küçülttüğünü söylemek istemiyorum elbette. Herkeste çok iyi biliyor ki Bozkurt ve ekibi de partiyi büyütmek, oy oranını yükseltmek adına önemli başarılara imza atmıştı ve Türkiye birincilikleri yaşanmıştı.

Doğrusunu isterseniz çok yakinen tanıdığım, birlikte görev yaptığım abı kardeş ilişkilerimin en yoğun olduğu kişilerden biri olmasına rağmen Fevzi’den bu kadar başarı beklemiyordum.

Çok sevdiğim ve değer verdiğim onunda Parti büyüğü olan kardeşim Şükrü Ciravoğlu ile yarışa girip kazandıktan sonra bu önemli görevde neler yapacağını merakla takip edenlerden oldum.

Uzun yıllardır Partisinin çeşitli kademelerinde çalışıp birçok parti büyüğünün tecrübelerinden yararlanmış olmanın avantajı ile görevini en iyi şekilde başardı bana göre.

CHP İl Başkanlığına 2 yıl önce seçilen Pekcanlı, CHP Edirne İl Teşkilatına bina kazandırmanın yanında, referandum da %70 oy ile en başarılı İller arasına girdi.

Elbette kendisinin her zaman yanında olan ve desteğini hiçbir zaman esirgemeyen Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın bu başarıda önemli katkıları olmuştur.

Onun için Fevzi Pekcanlı iki yıllık görev süresinde başarılı bir İl Başkanı sıfatını ana sütü kadar helâlından hak etmiştir.

Keşke böyle başarılı yönetimler sergileyen ve takdir gören insanların görevlerine devam etme hakları olsa.

Ama demokrasi diyoruz ve yarışın mevcudiyetini hatırlıyoruz doğal olarak.

Gazetemizin çalışkan ve güzel kızı Özlem geçtiğimiz gün Fevzi Pekcanlı ile söyleşi yapmış ve haber olarak ta yayınlandı gazetemizde.

Orada okuduğum başarılı hizmetlerden sonra Fevzi Pekcanlının 6 Ocak tarihinde yapılacak olan İl Başkanlığı seçiminde rakipsiz olması gerekir.

Kendisinin verdiği röportajdaki açıklamalarının doğruluğunu teyit eden o kadar fazla CHP üyesi var ki; onları da dinledikten sonra Pekcanlı ve ekibinin bir dönem daha bu göreve seçilmesini gönülden isterim.

Neler mi söylemiş Özlem’e; ““CHP Genel Başkanlığımız kiramızı her yıl peşin olarak yatırıyordu, ancak partimizin kendi malı olan bir binanın olmasını istedik. Talatpaşa asfaltında bulunan binamız yetersizdi ve alınan karar ile bunu satışa çıkardık. Daha sonra Genel Merkezimizin de desteği ile bu binayı aldık. Bu binada tüm teşkilatımız bir arada oldu. Binanın onarımı sırasında partililerimiz, belediye başkanlarımız, Meclis üyelerimiz büyük destek verdi. Zor bir dönemden sonra partimizin binasını Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu hizmete açtı. Katkı veren herkese teşekkür ediyorum. Sıkıntılı günlerimizde oldu. Tüm sorunlara rağmen öncelikle üye sayımızı arttırdık. Şu anda 11 bin üyemiz var. Herkesin bildiği bir referandum vardı ve Edirne olarak sandıktan %70 HAYIR ile Türkiye’de 4 ncü İl olduk. Tabii aslında en önemli işlerimizden bir tanesi eğitimlere önem verilmesi oldu. Sandık görevlilerimizi eğitimlere alarak bunları başardık. Referandum da 934 sandıktan 0 hata ile çıktık. Sandığa sahip çıktık. “2018 yılı tamamen siyasi çalışmalar ve eğitim ile geçecek. Çünkü 2019 yılında seçim var ve biz sandıktan iktidar çıkacağız. Halkımız tüm gerçekleri gördü ve ülkenin CHP İktidarına ihtiyacı var. Bunun için çalışacağız, bunun için hep sahalarda olacağız”

Kendisi ile ilgili olarak partililer ile de sohbetim oldu ve çoğunlukla başarılı bir İl Başkanlığı ifa ettiği görüşü ağırlık bastı.

Fevzi kardeşim hakkında particilik anlamında olumsuzluk teşkil edecek ifadeler yok denecek kadar az olmasına rağmen birazcık kibirlilikten ve sinirlilikten bahsedenler oldu.

Ben de bir ağabey olarak bu konularda daha dikkatli ve kimseyi üzmeyen ve gücendirmeyen bir Başkan olarak bundan sonraki dönemde görev yapacağı sözünü de vererek iyi kalpliliğini dostluk ve arkadaş ilişkilerinde daima olumlu düşünen ve uygulayan biri olduğunu ifade etmeye çalıştım.

Fevzi Pekcanlı kardeşime bu seçimlerde rakip çıkacağını zannetmeme rağmen mücadelesinde başarılar diliyorum ve CHP ye hayırlı olmasını temenni ediyorum.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER