SON DAKİKA

Edirne Güncel Gazetesi
Melih Yurduseven

GELGİ GÖRDÜ TAKDİR ETTİ VE GİTTİ..

GELGİ GÖRDÜ TAKDİR ETTİ VE GİTTİ..
Bu haber 06 Kasım 2017 - 18:24 'de eklendi ve 644 kez görüntülendi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu bir yıla yakın bir süre ertelenen Edirne ziyaretini nihayet gerçekleştirdi ve CHP li Belediye Başkanlarının görev yaptığı İlçelerde yapılan çalışmaları ve yatırımları görüp Başkanlara verdiği puanları da açıklayarak bir günlük gezisini sonlandırıp gitti.

Bir güne sığdırılan ve vakit kaybetmemek için adeta hızlı tren misali gerçekleşen ziyaret Silivri ilçesi ziyareti ile başlayıp Edirne ve İlçeleri ile devam etti.

Önceki yazımda belirttiğim gibi Belediye Başkanlarının Genel Başkana yaptıkları çalışmaları yani çeyizlerini göstermeyi amaçlayan bu ziyaret için kusursuz hazırlıklar yapan Belediye Başkanları bunun semeresini de gördüler bir bakıma.

Genel Başkan Kılıçdaroğlu yaptığı konuşmalar ile bundan sonraki dönemde de kendilerini aday gösterecekleri sinyalini de verdi.

“Bundan sonra da kendilerinden daha güzel hizmetler ve çalışmalar göreceğiz”  ifadeleri bunu çağrıştırıyordu ve herkesin yorumu da bu yöndeydi.

Aslında vatandaşlar ve bilhassa da kendi partilerine mensup vatandaşların da Belediye Başkanlarına verdikleri notlar Kılıçdaroğlundan farklı değildi bildiğim kadarıyla.

Bu dönem Belediye Başkanları yaptıkları çalışmalar ile seçmenlerinin yani kendisine oy verenlerin beğenisini kazandılar birçok kişiye göre.

CHP li Belediye Başkanları Genel Başkanlarından hak ettikleri takdir ve beğeniyi aldılar bu ziyaretle ama diğer partili Başkanlarda sanırım böyle bir ödüllendirmeyi arzu ederler.

Mesela;şu anda  herkesin dilinde olan ve beğeni toplayan İpsala Belediye Başkanı Mehmet Kerman ve Meclisi de böyle bir taltifi  hak ediyordur.

Belki Genel Başkan yani Cumhurbaşkanı Erdoğan böyle bir ziyaret yapamaz ama hiç değilse İl Başkanlığı kendi partilerine mensup Belediyeler için bir tören ile kendisi adına Başkanları ödüllendirebilir.

Düşünürler mi bilemem ama iyi olur diyebilirim.

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan ve Meclisi 3,5 yıl gibi bir sürede önemli projeleri hayata geçirmekle zaten Edirne halkından da takdir ve beğeni toplamıştı.

Genel Başkanının da bunu teyit eder nitelikteki açıklamaları hem kendisini hem de onu destekleyenleri sevindirdi hatta bundan sonraki 1,5 yıllık süreç için doping tesiri de yaptı sanırım.

Ben birkaç kez yazmış olmama rağmen bir vatandaş olarak rahatsızlık duyduğum bir konuyu yine tekrarlamak istiyorum.

Edirne son yıllarda CHP nin kalesi durumunda.

Hatta birçok seçim de ya birinci yada ikinci oldu oy sayısında.

Benim görüşüm böyle başarılı illere daha sık gelinerek vatandaşlar ile sohbet etmek onları moral motivasyon açısından yükselteceği için Genel Başkanların ziyaretlerini sıklaştırmasını arzu ederim.

Bir teşekkürdür ve vefadır aslında.

Yoksa uzun bir aradan sonra ve de yedi sekiz saate sığdırılan ziyaretler yasak savmaktan başka bir şey değil bana göre.

İnşallah bu tespitim birçok kişi tarafından da kabul görürde sayın Kılıçdaroğluna iletilir ve sırf vatandaş ile sohbet edip onlara teşekkür etmek için geniş zamanlı bir gezi düzenler seçimlere kadar.

Beni  çok fazla ilgilendiren bir konu olmamasına rağmen arzu ettiğim ve birçok kişinin söylemek istediği halde söyleyemediği bir konu oluşu bakımından önemli sayılır.

Benden söylemesi diyorum ve başta Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan olmak üzere Süloğlu,Havsa,Uzunköprü ve Keşan İlçelerinin Belediye Başkan ve Meclislerini tebrik ediyor çalışmalarında başarılar diliyorum.

 

 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER