SON DAKİKA

Edirne Güncel Gazetesi
Senih Yurdatapan

Gözler Kabine Toplantısında!

Gözler Kabine Toplantısında!
Bu haber 28 Şubat 2021 - 21:41 'de eklendi ve 102 kez görüntülendi.

Cuma günü geç saatlerde bazı haber siteleri ile sosyal medya hesaplarında Edirne İl Hıfzısıhha Kurulunun aldığı kararlar paylaşılmıştı.

Edirne Merkez’de yapılacak olan uygulama ve kısıtlamaları içeren bu kararlarla alakalı Edirne Valiliğinden resmi bir açıklama yoktu ama alınan kararlarda imzası bulunan Başkan ve Üyelerden de herhangi bir tekzip ve yalanlama yapılmamıştı!

Fakat Edirne İl Sağlık Müdürlüğü sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımlarla yalanladı ve bu tür paylaşımlara itibar edilmemesini istedi.

Tam da böyle bir karar için bugün yapılacağı bilinen kabine toplantısının neden beklenmediğini düşünüp sorgularken Edirne Valiliğinden resmi bir basın açıklaması gönderildi Cumartesi sabahı.

Söz konusu basın açıklamasında özetle; “İçişleri Bakanlığımızın 26 Şubat tarihli Genelgesiyle 1 Mart günü Sayın Cumhurbaşkanımız başkanlığında toplanacak Kabine’de yeni kararlar alınıncaya kadar mevcut tedbirlerin uygulanmaya devam edilmesi gerektiği bildirilmiştir. 1 Mart 2021 Pazartesi günü Cumhurbaşkanlığı Kabinesinde alınan kararlar çerçevesinde her ilimizde içerisinde bulunduğu ilan edilen risk grubu seviyesine dair belirlenen kurallara göre Hıfzıssıhha Kurullarımızca gerekli adımlar atılacaktır.” denildi.

Anladığım kadarıyla; Hıfzısıhha Kurulu tarafından böyle bir karar alınmış fakat, akabinde de kabine toplantısında yeni kararlar alınıncaya kadar mevcut tedbirlerin uygulanmasına devam edilmesi yönünde Cumhurbaşkanlığından bir genelge gelince alınan bu kararların duyurusundan vazgeçilmişti.

Bugün yapılacak olan kabine toplantısından çıkacak kararlara göre de İl Hıfzısıhha Kurulunun almış olduğu 26.02.2021 tarihli kararlar ya revize edilecek ya da aynen uygulamaya konulacak muhtemelen.

Umarım bu toplantıdan mağdur durumda olanları mutlu edecek kararlar çıkar.Biliyoruz ki kapalı işyeri sahipleri aylardır çok zor durumdalar.

Yine aylardır sadece belirli saatlerde sokağa çıkabilen yaşlı- genç-çocuk bir grup insan var.

Ha keza okullarına hasret kalmış çocuklarımız…

Herkes bir nebze olsun kısıtlamalarda esneklik bekliyor haklı olarak!

Ancak, bir taraftan da salgın tehdidi artarak sürüyor, malûm.

Dolayısıyla her halükârda bazı tedbirler devam edecek.

Maske, mesafe ve hijyen kurallarına çok daha fazla dikkat edeceğiz örneğin.

Virüse karşı, aşıdan sonra en büyük silahımız bunlar çünkü.

Bu beladan kurtulana kadar kurallara uymaya mecburuz dostlar.

Yaşamak ve yaşatmak için mecburuz!

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER