SON DAKİKA

Edirne Güncel Gazetesi

GÜRKAN, GAZİLER GÜNÜNÜ KUTLADI

Vatan size çok şey borçlu…

GÜRKAN, GAZİLER GÜNÜNÜ KUTLADI
Bu haber 19 Eylül 2018 - 18:48 'de eklendi ve 735 kez görüntülendi.

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, “Gazilerimiz, bağımsızlığımızın, egemenliğimizin, ulusal birliğimizin ve Cumhuriyet’imizin onurlu sembolleridir. 19 Eylül Gaziler Günü kutlu olsun” dedi.

Gazilerin, Türk kahramanlık tarihinin sönmeye meşaleleri olduğunu ifade eden Başkan Gürkan, yayınladığı kutlama mesajında şunlara yer verdi:

“Sakarya Meydan Savaşı’nın kazanılmasının ardından Başkomutan Mustafa Kemal Paşa’ya, Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından ‘Gazilik’ unvanı ile ‘Mareşal Rütbesi’nin verilişinin yıl dönümü ile 19 Eylül 2002’den bu yana kutlanmaya başlanan Gaziler Günü’nü kutlamanın onurunu yaşıyoruz. Gazilerimiz, Türkiye Cumhuriyeti’nin sonsuza kadar yaşamasının en büyük teminatı; Türk kahramanlık tarihinin sönmeyen meşaleleridir. Gazilerimiz; bağımsızlığımızın, egemenliğimizin, ulusal birliğimizin ve Cumhuriyet’imizin onurlu sembolleridir. Hiç kukusuz ki; bu ülke için, bu topraklar için cepheden cepheye koşan gazilerimize çok şey borçluyuz.   Bugün bu topraklarda bağımsız, hür bir şekilde yaşıyor, al yıldızlı bayrağımız göklerde bizi selamlıyorsa; bundaki en büyük pay gazilerimiz ve canını feda etmekten bir an bile tereddüt etmeyen şehitlerimizindir. Toprağı vatan yapan; kahramanlıklarıyla tarihin gidişatını değiştiren; ülkesi için canını feda etmekten bir an bile çekinmeyen ve bu uğurda gazilik unvanına sahip olan tüm gazilerimizin, 19 Eylül Gaziler Günü’nü kutluyor; Başta Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmetle anıyorum. Vatan size çok şey borçlu.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER