SON DAKİKA

Edirne Güncel Gazetesi

“hükümetten insan onuruna ve ekonomik şartlara uygun bir rakam bekliyoruz

Asgari ücret ekonomik şartlara ve insan onuruna uygun olmalı

“hükümetten insan onuruna ve ekonomik şartlara uygun bir rakam bekliyoruz
Bu haber 19 Aralık 2017 - 16:08 'de eklendi ve 576 kez görüntülendi.

Saadet Partisi Edirne il Başkanı Ali Demirkıran, asgari ücret konusunda yaptığı açıklamada “hükümetten insan onuruna ve ekonomik şartlara uygun bir rakam bekliyoruz” dedi.

Açlık sınırının 1850 liraya yükseldiği ülkemizde en düşük ücretin bunun altında kalmasının kabul edilemez olduğuna vurgu yapan Demirkıran, “Çünkü bunun altında bir rakam aç kal, demektir” dedi.

Ali Demirkıran konuşmasının devamında, “açıklanan rakamlarla yaşanmasını istiyoruz. Kişi başına 10 bin dolar milli gelirden bahsediliyor. Bu, 4 kişilik bir hane için ayda 13 bin lira demektir. Eğer 4 kişilik bir aileniz varsa ve geliriniz 13 bin liranın altında ise size düşen payınız verilmiyor demektir. Bu rakamdan ne kadar uzaklaşıyorsanız, o kadar adaletsiz bir gelir dağılımı var, demektir” şeklinde konuştu.

AKP hükümetinin yanlış kararları sebebiyle ekonominin dışa bağımlı ve çok kırılgan hale geldiğine işaret eden Demirkıran, Doların yükselmesinin fiyatların yükselmesine sebep olduğunu belirterek sözlerini şöyle sürdürdü; “Son 2-3 ayda yaşanan enflasyon herkesin alım gücünü en az yüzde 20 düşürdü. Hükümet ekonomi büyüyor, diyor. Madem büyüyor da bundan vatandaşın payına düşen neden verilmiyor? Enflasyonun üzerinde büyüme miktarı kadar da iyileştirme yapın. Asgari ücretliden fedakârlık beklemek yerine, çalışanın, üretenin, kısaca vatandaşın hakkını verin” dedi

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER