SON DAKİKA

Edirne Güncel Gazetesi

İMZA KAMPANYASINA SALDIRI GİRİŞİMİ

Bizleri sindire bileceğini düşünen tüm çevrelere tekrar ilan ediyoruz. Termik santral yaptırmayacağız.

İMZA KAMPANYASINA SALDIRI GİRİŞİMİ
Bu haber 18 Kasım 2017 - 9:31 'de eklendi ve 620 kez görüntülendi.

Tekirdağ/ ÇERKEZKÖY’ de yapılması düşünülen kömürlü termik santrala karşı DAYKO Vakfı öncülüğünde bir süredir imza kampanyası sürdürülüyordu. Kampanya kapsamında Çerkezköy Belediyesi önüne açılan imza standına saldırı girişiminde bulunulduğu iddia edildi.

‘’TERMİK SANTRAL YAPTIRMAYACAĞIZ!’’

Dayko Vakfı sözcüsü Uluç Gavazoğlu:’’ Öğleden sonra çarşı merkezinde bulunan Osmanlı Camii’nden çıkan azınlık bir grup kişi imza masasına gelerek önce sözlü daha sonra fiziki saldırı girişiminde bulundu. Kararlı tutumumuz ve haklı talebimizi destekleyen Çerkezköy Halkının tepkisi sonucu bu azınlık grup uzaklaşmak zorunda kaldı. İmza kampanyamızı kararlılıkla sürdürüyoruz. Bizleri sindire bileceğini düşünen tüm çevrelere tekrar ilan ediyoruz. Termik santral yaptırmayacağız. Tüm halkımızı Pazar günü Çerközköy’ün Pınarça mahallesinde yapılacak yürüyüşe davet ediyoruz.’’ dedi

‘’HESAP SORACAĞIZ!’’

Yan ısıra DİSK/Güvenlik-Sen İşçi Meclisleri tarafından yapılan açıklamada: ‘’Bizler Devrimci Güvenlik İşçileri olarak bu tarz provokasyon girişimlerini sendikal mücadelemizden biliyoruz. Nasıl ki her türlü saldırıya rağmen taşeronlaştırmaya, sendikasızlaştırmaya, güvencesizleştirmelere karşı kararlılıkla mücadele ediyorsak çevre katliamlarına karşıda aynı kararlılıkla mücadele edeceğiz. Arkadaşımız Uluç Gavazoğluna yapılan saldırı girişimini kınıyoruz. Haklı mücadelemizi engellemek isteyenlere geçit vermeyeceğiz. Hesap soracağız.’’ denildi.

DAYKO Vakfı’ndan yapılan açıklamaya göre imza kampanyası Pazar günü Çerkezköy’ün Pınarça mahallesinde yapılacak yürüyüşle son bulacak.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER