SON DAKİKA

Edirne Güncel Gazetesi

İsimleri Yaşayacak!

İsimleri Yaşayacak!
Bu haber 07 Haziran 2022 - 6:25 'de eklendi ve 510 kez görüntülendi.
Trakya Üniversitesi, görevi başında vefat eden çalışanlarının isimlerini yaşatıyor. Düzenlenen kermesler ve bağışlarla tefriş edilen odalara görevi başındayken vefat eden çalışanların isimleri verildi.

Trakya Üniversitesi Hastanesinde hasta odalarının yenilenmesi, bağışçıların destekleri ve Hemşirelik Hizmetleri Müdürlüğü’nün çalışmalarıyla devam ediyor. Yenilenen ve modern imkânlarla donatılan odalar için Tabela Asma Töreni gerçekleştirildi. Törende Hastane Başhekimi Prof. Dr. Abdullah Taş, Hemşirelik Hizmetleri Müdürü Öğr. Gör. Saadet Elmas bağışçılar ve odalara isimleri verilenlerin yakınları ile bir araya geldi.

Tören açılışında konuşan Başhekim Prof. Dr. Abdullah Taş, yenilenen odaların bağışçıların sevdiklerinin isimlerinin yaşatılması açısından önemli olduğunu vurgulayarak “40 yıldır Trakya’ya, Balkanlara hizmet veren bir hastanenin bünyesinde bulunmaktayız. Sizlerin yakınları da bu hastanenin büyümesi için çaba gösterdiler. Bu kurumda çalıştılar, bu kuruma hizmet verdiler. Böyle kurumlarda en önemli şey aidiyet duygusudur. Biz bu aidiyet duygusunu tüm çalışanlarımıza hissettirmek istiyoruz. Saadet Hocam, bu fikirle geldiğinde büyük bir mutlulukla kabul ettik. Hayatını kaybeden arkadaşlarımızın ismini yaşatmak için burada özveriyle çalışan kıymetli bağışçılarımıza ve Hemşirelik Hizmetleri Birimimize çok teşekkür ediyorum.” dedi.
Hayata geçirdikleri bu fikrin duygusal bir yönü olduğunu söyleyen Hemşirelik Hizmetleri Müdürü Öğr. Gör. Saadet Elmas “Bazı odaları tamamen tefriş ettik ama daha çok odamız var. Bol bol kermes düzenleyip onları da düzenleyeceğiz. Bu kuruma hizmet eden insanların bu kurumda bir şekilde yaşamaları gerekiyor. Bir aile olduğumuzu ve sadece varken değil yokken de beraber olduğumuzu özellikle vurgulamak istedik.” diyerek emeği geçenlere ve bağışçılara teşekkür etti.
Konuşmaların ardından yenilenen hasta odalarına adı yaşatılacak çalışanların tabelalar asıldı.
Bağışlarla Yenilenen Odalara İsmi Verilen Vefat Eden Trakya Üniversitesi Çalışanları
Prof. Dr. Hakan Tuna
Mehtap Akkuş
Ahmet Uygar Çolak
Hakkı Omarköy
Halim Keskin
Sabri Beşkardeş
Mustafa Vardar
Ardahan Arıcanlı
Ali Özdemir
Murat Eken
Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER