SON DAKİKA

Edirne Güncel Gazetesi

İŞKUR’DAN AKADEMİK ÇALIŞMALARA DESTEK

İŞKUR’DAN AKADEMİK ÇALIŞMALARA DESTEK
Bu haber 17 Mart 2021 - 8:17 'de eklendi ve 1.351 kez görüntülendi.

YARINLARIN TEMİNATI GENÇLERİMİZ TARAFINDAN ÇALIŞMA HAYATI VE İSTİHDAM ALANINDA HAZIRLANACAK AKADEMİK ÇALIŞMALARI DESTEKLİYORUZ.

Bakan Selçuk; “Çalışma hayatı ve istihdam alanında yapılacak akademik çalışmalara destek veriyoruz.”

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, yeni başlatılan Akademik Çalışma Programı kapsamında; lisans, yüksek lisans, doktora programı öğrencileri tarafından hazırlanacak akademik çalışmaları destekleyeceklerini söyledi. Amaçlarının çalışma hayatı ve istihdam alanındaki akademik çalışmaları teşvik etmek olduğunu ifade eden Selçuk, “Gençlerimizin özellikle istihdam konusundaki fikirlerini önemsiyoruz.” dedi.

Başvurular bugün başladı

Bakan Selçuk, öğrencilerin programa başvurusu için herhangi bir bölüm sınırlaması olmadığını ve öğrencilerin başvurularını akademi.iskur.gov.tr adresi üzerinden bugün itibarıyla, 14 Nisan 2021’ye kadar gerçekleştirebileceğini belirtti. Bakan Selçuk, “akademik çalışması başarılı bulunan lisans öğrencilerine 2.500 TL, yüksek lisans öğrencilerine 5.000 TL, doktora öğrencilerine ise 7.500 TL destek sağlayacağız. Çalışmalarını sunmak isteyen öğrencilerimiz akademi.iskur.gov.tr adresi üzerinden programa ve başvuru koşullarına ilişkin detaylı bilgi alabilirler” dedi.

                                                   ZEHRA ZÜMRÜT SELÇUK

AİLE, ÇALIŞMA VE SOSYAL HİZMETLER BAKANI

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER