SON DAKİKA

Edirne Güncel Gazetesi
Melih Yurduseven

İYİ PARTİ DE NELER OLUYOR..?

İYİ PARTİ DE NELER OLUYOR..?
Bu haber 31 Mayıs 2018 - 15:10 'de eklendi ve 1.004 kez görüntülendi.

1.sıra adayının YSK dan onay alamaması sonrasından yerine konulacak adayın tespit çalışmaları sona ermiş ve İYİ Partinin kuruluş şamasından bu yana Partinin içinde ve Genel Başkan Meral Akşener’in yanında olmuş en başta gelen kişilerden biri olan Hatice Şimşek’in sosyal medya hesabından paylaştığı aşağıdaki liste kesinlik kazanmıştır.

Meral Akşenerin ülkenin birçok yerinde gerçekleştirdiği mitinglere aile boyu katılarak yalnız bırakmamaya çalışmış olan sadık ve vefalı dost olarak gözlenen Hatice Şimşek’in sitemkar paylaşımında şunlara yer verilmiş;

“İYİ PARTİ EDİRNE MV. ADAY KESİN LİSTESİ

1) İmren Çakırlar

2) Orhan Çakırlar

3) Dilek Kırmızı

4) İsmet Ersöz

Olarak kesinleşmiştir. Amaç İmren Çakırlar’ı yarın istifa ettirilip kocası Orhan Çakırlar’ı 1. sıraya taşımaktır. Bu olay en hafifiyle ciddiyetsizliktir, disiplinsizliktir hatta şaklabanlıktır. Hiçbir Edirnelinin de kabul etmesi mümkün değildir.

Bu konuyla ilgili geniş basın açıklamamızı en yakın zamanda yapacağız. Kamuoyuna saygı ile duyurulur.”

Her ne kadar kişisel beklentileri gerçekleşmediği için böyle bir açıklamayı yaptığı bazı partililer tarafından ifade ediliyor olsa da bana göre de haklılık payı var siteminde.

Eşi Dr.Gürsel Şimşek’in adaylık başvurusu yaptığını biliyoruz.

Bir kere Gürsel Şimşek bana göre siyasi tecrübesi, sosyal ve kültürel birikimleri, toplumdaki saygın kişiliği ve yeri ile arayıp ta bulunamayacak kalitede bir adaydır bana göre.

MHP de yapmış olduğu çalışmaları ve fedakârlıkları sanırım birçok kişi en az benim kadar biliyordur.

Partisi için maddi ve manevi hiçbir fedakârlıktan kaçınmayan, alan değil veren insan özellikleri ile toplumda yer etmiş bir kişidir Gürsel Şimşek.

Ama bir gerçek ar ki; MHP döneminde var olan partisel çekişmeler bu partiye geçtikten sonra da devam ediyor olmalı ki, Şimşek’in hesamesi bile okunmamış.

Neyse bunlar parti içi özel konular olduğu için bizi çok fazla ilgilendirmiyor ama yapılan sılama oynunu çok iyi anlayamadığımı söylemek isterim.

Orhan Çakırlar’ı tanıyan bilen ve değerli bir kişilik olduğunu kabul eden biriyim.

Elbette bu partiye oy kazandıracak bir adaydır da.

Ama partinin bu kadar güçlü gördüğü ve 1.sıraya getirebilmek için çeşitli entrikalara tevessül ettiği bu kişi 2.sırada dursa da iki milletvekilliği için mücadele edilse daha iyi olmaz mı?

Zaten bir İYİ rüzgarı esiyor Edirne de.

Bir nasılsa garanti 2.sırada da iddialı ve oy getirisi yüksek olan bir aday koymak bana göre 2.Milletvekili için büyük avantajdır.

Bir çelişki de seçimlere 3 Milletvekili ile girilecek olması.

O zaman nerede kaldı 4-0 OLACAK iddiası.

Meriç İlçesinin Olacak köyüne giderek burada fotoğraf çekip 4-0 iddiasını dile getiren Ekrem Demir ve Nevzat Gürkaynak kardeşlerim şimdi partililerine ne cevap verecek acaba.

Seçmen biz İYİ Partiden dört Milletvekili çıkaracağız dese bile 4.aday olmadığı için bu da gerçekleşmeyecek.

Neyse daha yazacağımız birçok konular var ve ilerleyen süreçte bunları tek tek dile getirip vatandaşları bilgilendirmeye çalışacağız.

Bu günlük bu kadar.

 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER