SON DAKİKA

Edirne Güncel Gazetesi

İYİ PARTİ EDİRNE ADAYLARINI AÇIKLADI..

İyi Parti dört adayının kimliklerini Edirne halkı ile basın aracılığıyla paylaştı.

İYİ PARTİ EDİRNE ADAYLARINI AÇIKLADI..
Bu haber 26 Mayıs 2018 - 16:05 'de eklendi ve 918 kez görüntülendi.

İYİ Parti Edirne 1.sıra Millet Vekili Adayımız

Mehmet AKALIN (AKADEMİSYEN)

1962 yılında Uzunköprü / EDİRNE’ de doğdu. 1985 yılında İngiltere’de Bolton Üniversitesi Tekstil Bölümü’nden mezun oldu. 1987 yılında İngiltere de Salford Üniversitesi’nde yüksek lisans eğitimini, 1991 yılında yine aynı Üniversitede Doktorasını tamamladı. Lisansüstü eğitimi boyunca Bolton Üniversitesi’nde çalıştı. Daha sonra 1992 yılına kadar İngiltere’de üniversitede çalıştıktan sonra aynı yıl Marmara Üniversitesi’nde göreve başladı. 1994 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi’nde Yardımcı Doçent, 1995 yılında aynı Fakültede Doçent ve 2000 yılında da Profesör oldu. Halen Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi’nde Profesör olarak çalışmaktadır.

Üniversiteler Arası Kurul Doçentlik Jüri Belirleme Alt Komisyonu Üyeliği ve 2007-2010 döneminde Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Dekanlığı yapmıştır. Halen Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi, Tekstil Mühendisliği Bölüm Başkanlığı görevini sürdürmektedir.

Başbakanlık Dış Ticaret Müsteşarlığı, İTKİB Avrupa Birliği Destekli MTK Projesinde Danışmanlık ve İstanbul Tekstil ve Hazır Giyim İhracatçılar Birliğinde Danışmanlık görevi yapmıştır. Uluslararası ve ulusal alanda yayınlanmış birçok bilimsel çalışması olan Prof. Dr. Mehmet Akalın çok iyi derecede İngilizce bilir. Halen Uzunköprü’de yaşayan Mehmet Akalın,  Evli ve iki çocuk babasıdır.

İYİ Parti Edirne 2.sıra Millet Vekili Adayımız

Orhan ÇAKIRLAR (Mühendis)

1954 yılında Edirne’de doğdu. İlkokulu Yıldırım Hacı İlbey de okudu. Eğitim hayatına, Mimar Sinan Ortaokulu ve Edirne Sanat Enstitüsünde devam etti. Hacettepe Üniversitesi’nden 1980 yılında Endüstri Mühendisi olarak mezun oldu.

Türkiye’nin önde gelen özel sektör şirketlerinde uzun seneler üst düzey yönetici olarak görev yaparken aynı zamanda, İstanbul Üniversitesi İşletme İktisadı Enstitüsünü bitirdi. Türk Ocaklarında uzun yıllar görev yapan Orhan Çakırlar 2014 yılında yapılan yerel seçimlerde Edirne Belediye Başkan Adayı oldu.

Edirne ve Balkanlar aşığı olan Orhan Çakırlar, öğretmen İmren Çakırlar ile evli olup, 2 çocuk babası ve bir torun sahibidir.

Büyük oğlu Çağrı Çakırlar Paris Nantarre ve Sorbonne Üniversitelerinde Uluslararası İlişkiler Ve Siyaset Bilimi üzerine Yüksek lisansını tamamlamıştır. Evli ve bir çocuk sahibi olup işi gereği Fransa’da yaşamaktadır. Küçük oğlu Çağatay Çakırlar ise Lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitende tamamlamış olup şuan da Hollanda Leieden Üniversitesinde Doktora eğitimine devam etmektedir.

İYİ Parti Edirne 3.sıra Millet Vekili Adayımız

Dilek KIRMIZI (Esnaf)

24 Eylül 1976 Edirne / Ekmekçi Köyü doğumlu. İlköğrenimini Ekmekçi Köy İlkokulu’nda tamamladı. Orta öğrenimini 1. Murat okulunda başlayıp, Mimar Sinan Ortaokulu’nda tamamladı. 1996 yılında Anadolu Kız Meslek Lisesi Makine Ressamlığı Bölümü’n den mezun oldu.

1 yıl Muhasebe Bürosun da çalıştı. Daha sonra 6 yıl boyunca Modavizyon A.Ş de çalışma hayatını sürdürdü. 2002 yılın da, Alpay Kırmızı ile evlendi. 1 çocuk annesidir. 15 yıldır Ticaret sektöründe, eşiyle birlikte 10 kişilik personel kadrosuyla hizmet vermektedir. 3 yıldır Şehit Asım İlköğretim Okulun da, Okul Aile Birliği Başkanlığı yapmaktadır.

İyi Parti Edirne Merkez İlçe Teşkilatı’nda Kurucular Kurulu üyesi ve aynı zaman da Merkez İlçe Başkan Yardımcısı olarak görev almıştır.

İYİ Parti Edirne 4.sıra Millet Vekili Adayımız

İsmet ERSÖZ  (Emekli Öğretmen)

1957 Tekirdağ doğumlu. İlk, Orta ve Lise öğrenimini Tekirdağ’da tamamladı. 1980 yılında Edirne Eğitim Enstitüsü Matematik bölümünden mezun oldu.

22 yıl Edirne Lisesinde Matematik Öğretmenliği ve İdarecilik, 1 Yıl Edirne Güzel Sanatlar Lisesinde Öğretmenlik, 2 Yıl Edirne İ.M.K.B  Serhat Meslek Lisesinde öğretmenlik yaparak 2007 yılında Emekli olduktan sonra 1 Yıl Edirne Öğretmen Evi Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı, 1 Yıl Edirne Öğretmen Evi Yönetim Kurulu Başkanlığı yaptı.

Edirne de Türk Eğitim Sen kurucu üyeliği ve halen Türk Emekli Sen üyesidir.

Siyasi kariyerimde bir partide (Mhp) Yönetim Kurulu Üyeliği ve İl Sekreterliği görevlerinde bulundu. İYİ PARTİ Edirne İl Yönetiminde Kurucular Kurulu üyesi ve Yönetim Kurulu Üyesidir. Emekli Öğretmen, evli ve 2 Çocuk Babadır.

       

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER