SON DAKİKA

Edirne Güncel Gazetesi

İYİ PARTİYİ BASINA VE HALKA TANITIYOR…

AKALIN;SOKAKLARDA BİRBİRİNE GÜVENEN MUTLU İNSANLAR GÖRMEK İSTİYORUZ

İYİ PARTİYİ BASINA VE HALKA TANITIYOR…
Bu haber 01 Kasım 2017 - 8:37 'de eklendi ve 632 kez görüntülendi.
İYİ Parti kurucusu ve (GİK) Genel İdare Kurulu üyesi Mehmet Tolga Akalın basın ve Partilileri ile bir araya gelerek açıklamalarda bulundu. Akalın; “İYİ PARTİ SAĞDA DEĞİL SİYASETTE OLUŞAN BOŞLUK ÜZERİNE KURULMUŞ BİR PARTİDİR” dedi.

Akalın açıklamasının devamında;

İYİ PARTİ KURUCU GENEL BAŞKANIMIZ SAYIN MERAL AKŞENER, HEMŞEHRİMİZ DIRAMALI bir RUMELİ HANIMEFENDİSİDİR. HEMŞEHRİLERİMİZİ KENDİ EVLATLARINA SAHİP ÇIKMAYA DAVET EDİYORUZ.

 

Sayın Meral Akşener bir diğer Rumeli evladı Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün önderliğinde kurduğumuz ve 94 yıldır bağımsız yaşadığımız Türkiye Cumhuriyeti Devletinin okullarında “parasız yatılı” okuyarak inkılap tarihi öğretmeni olmuş ve İçişleri bakanlığı ile TBMM Meclis Başkanvekilliği yapmış aslen Dıramalı bir Rumeli hanımefendisidir. 25 yıllık bir siyasetçidir. Son derece yüksek devlet tecrübesine sahiptir.

 

İnancımız o dur ki; bir yetim Rumeli evladının önderliğinde kurmuş olduğumuz devletimizin yerinden çıkan çivisini, onun kurduğu devletin okullarında “parasız yatılı” okuyan bir başka Rumeli evladı yerine çakacaktır . Bozulan millet birliğimizi milli mücadele ruhu ile yeniden temin edecektir.

 

Elbette ki aynı zamanda bölgemizin çok uzun yıllardır mahkum edildiği kaynakları ile örtüşmeyen geri kalmışlık, bizlerin gayreti ile doğrudan onun elleri ile ortadan kaldırılacaktır.

 

İYİ PARTİ TÜRKİYE’NİN GÖZÜ ÖNÜNDE KURULMUŞ bir PARTİDİR.

İYİ PARTİ Türk siyasi tarihinin gördüğü en yerli en milli ve en demokratik siyasi mücadele sonucu milletin gözü önünde kurulmuş bir partidir. Başta ablamız ve Sayın Genel Başkanımız Meral Akşener’in ve kurucularımızın bir bölümünün içerisinde olduğu bu siyasi hareket 547 delege imzası teslim etmesine ve 756 kongre delegesi ile toplanmasına rağmen siyasi iktidarın çeşitli engellemeleri ile bu muazzam değişim iradesi 20 aylık büyük bir mücadeleye rağmen politik sonuca bağlanamamıştır.

 

Bu politik yürüyüş her türlü baskı şiddet ve engellemeye rağmen yılmamış “ kirli referandum” olarak anılan tek adamlık dayatma sürecinde millet ile buluşabilmiştir. Bir parti kurulması kararını sürece yoğun destek veren Türk Milliyetçisi arkadaşlarımız vermiş ve aynı arkadaşlarımız ittifakla “milletin merkezinde” bir parti kurma iradesini ortaya koymuştur.

 

Partinin program ve tüzüğü günlerce süren yoğun bir çalışma sonucu benimde içerisinde olduğum komisyonlarda hazırlanmıştır.

 

Dolayısıyla İYİ PARTİ gücünü ve kuruluş ilkelerini doğrudan milletten almış ve meşruiyetinin kaynağını Türk Milleti olarak gören bir siyasal harekettir.

 

İYİ PARTİ SAĞDA DEĞİL SİYASETTE OLUŞAN BOŞLUK ÜZERİNE KURULMUŞ BİR PARTİDİR.

İYİ PARTİ sağda değil siyasette oluşmuş boşluk ve umutsuzluktan dolayı doğmuştur. Onu eski kavramlar ile Ak Parti ve CHP mensuplarının sağa sola yamamaya çalışması beyhude bir gayrettir.

 

İYİ PARTİ KİMSEDEN GÖMLEĞİNİ ÇIKARMASINI İSTEMİYOR…

 

İYİ PARTİ olarak kimseden gömleğini çıkarmasını istemiyoruz. Tam aksine İYİ PARTİ’nin iktidar yürüyüşüne destek vermek isteyen herkes, dilerse kendisini ülkücü, milliyetçi, sosyal demokrat , solcu , muhafazakar ve benzeri alt siyasi kavramlar ile partimiz çatısı altında da dilediği gibi tanımlayabilir. İYİ PARTİ olarak Türkiye’yi bu kötü gidişattan kurtarmak için hep birlikte gömleklerimizin üzerine “ vatanseverlik üniforması” giyelim çağrısı yapıyoruz.

 

Diğer yandan İYİ PARTİ olarak Atatürk’ün Türk Milliyetçiliği anlayışının özellikle ekonomik ve kültürel alanlarda da yükseltilmesini ve sonuçta vatanseverliğin konuşulan bir şey olmaktan çıkıp her Türk Vatandaşı için bir hal olması gerektiğine inanıyoruz. Siyasetin esas gündeminin temel insan ihtiyaçları ve insanlık sorunları olması gerektiğini biliyoruz.

 

 

Bu sebeple İYİ PARTİ ismi oluşturulurken insanların zihnine; demokrat, halkçı milliyetçi , adalet ve kalkınmacı, cumhuriyetçi ve benzeri doğrudan tanımlayıcı parti isimleri ile mesajlar vermekten kaçındık. Aksine biz iyiniyetle ve cesaretle ortaya İYİ’yi koyduk. Gelin birlikte “Türkiye İyi olacak “ hedefi ile yola çıkalım diyoruz.

 

İYİ PARTİNİN TEMEL SİYASİ GÜNDEMİ “ÜRETİM EKONOMİSİDİR”

İYİ PARTİ’nin temel siyasi gündemi ekonomidir. Ekonomik bakışımızın merkezi “üretim ekonomisidir” . Türkiye insan kaynakları ve coğrafi avantajları ile örtüşmeyen bir verimsizliğe düşmüştür. Okullarımız, üniversitelerimiz , çiftçilerimiz ,sanayimiz, bürokrasimiz yeterince üretemiyor. Türkiye ürettiğinden fazla tüketen insanlar ülkesi oldu. Buradan çıkış için hedefimiz “üreten Türkiye “ inşa etmek, oluşacak kaynakları adalet ile paylaştırarak bunu refah toplumu ile taçlandırmaktır.

 

İYİ PARTİ KADINLARIMIZIN İKİNCİ EVİDİR. %75’i KADINLARDAN OLUŞAN YÖNETİMLER KURMAYA HAZIRIZ.

 

Türk siyasetine uzun bir dönemdir nefret dili hakimdir ve kadınlarımızın sevgi dili ile yeniden düzenlenmelidir. Bu sebeple İYİ PARTİ tüzüğünde tüm yönetim kurullarımızda asgari %25 oranında “cinsiyet kotası “ düzenlenmiş ve bir cinsten en az %25 oranında yönetici olması hükme bağlanmıştır.

Biz %75 oranında kadınlardan oluşan yönetim kurulları kurmaya hazırız.

Diğer yandan tüzüğümüze affa uğramış olsa dahi kadına şiddet ve cinsel taciz suçlarından mahkum edilmiş kimselerin partimize üye olmasını engelleyen net hükümler koyduk.

 

İYİ PARTİ’DE “ÜYEDE KARŞILIĞI OLANIN SİYASETTE KARŞILIĞI OLUR “ İLKESİ GEÇERLİDİR.

 

İYİ PARTİ Türkiye’nin en demokratik tüzüğüne sahiptir. İki defa il başkanlığı kapatılmış ve anti demokratik uygulamalara maruz kalmış bir eski il başkanı olarak tüzük komisyonunda yer aldım. Mümkün olan en demokratik tüzüğün inşası için yoğun gayretlerde bulundum.

İYİ PARTİ seçimlerini üyelere, teşkilatlara ve millete sorarak yapacaktır.

Bir ilde kayıtlı seçmenin %3 ü oranında üyeye sahip teşkilatlar ön seçim talep hakkı elde edecektir.

Herhangi bir vatandaşımız partiye üyelik başvurusu yaptığında 15 gün içerisinde üyelik talebini karara bağlamayan ilçe yönetim kurulları işten el çektirilecek ve geçici ihraç istemi ile disipline sevk edilecektir.

Kısaca İYİ PARTİ demokratik üyelik düzeni üzerine inşa edilmiştir.

 

 

SOKAKLARDA BİRBİRİNE GÜVENEN MUTLU İNSANLAR GÖRMEK İSTİYORUZ

Çeşitli araştırmalarda 40 OECD ülkesi arasında birbirine en az güvenen insanların ülkesi olduğumuz görülmektedir. Güvensizlik bir milleti parçalar ve bir devleti yıkar. İYİ PARTİ olarak birbirimize güvenmeyi milli birliğimizin direği olarak görmekteyiz. Ayrıca mutsuz insanlar ülkesiyiz. Türkiye’yi sokaklarda yüzleri gülümseyerek gezen insanlar ülkesi olarak görmek istiyoruz.

 

KOLLARIMIZ AÇTIK SİZİ BAYRAM SOFRAMIZA BEKLİYORUZ

 

Nihayetinde İYİ PARTİ olarak “Türkiye iyi olacak” hedefi ile yola çıkıyoruz . Tüm vatandaşlarımızın masadaki yemeğe eşit kol mesafesinde oturacağı bir bayram sofrası kuracağız . Bu sofraya siz değerli hemşehrilerimizi davet ediyoruz ve buluşmayı çok arzuluyoruz.

 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER