SON DAKİKA

Edirne Güncel Gazetesi
Melih Yurduseven

KADINLAR GÜNÜ VE GÜRKAN-AKŞEME İLGİSİ..

KADINLAR GÜNÜ VE GÜRKAN-AKŞEME İLGİSİ..
Bu haber 11 Mart 2018 - 22:56 'de eklendi ve 993 kez görüntülendi.

8 Mart Dünya Kadınlar günü nedeniyle Edirne’de yapılan kutlamalar ile ilgili yaptığım haberde Recep Gürkan ve İlyas Akmeşe yakınlığının ve dostluğunun meydana getirdiği değişikliği ve olumluluğu dile getirdim.
Bazı okurların; “Ne alaka” türünden sorusuna cevap vermek hemde Edirne deki kutlamaları açıklamak adına bu günkü köşe yazımı buna ayırdım.
Ak Parti Kadın Kolları bundan üç dört yıl öncesine kadar 8 Martta Atatürk Anıtı önündeki törenlere katılıp Zübeyde Hanım Heykeline çelenk sunumunda da yer alıyordu.
Nahide Demir ve Melek Uzgör’ün Başkanlıkları dönemlerinde birliktelik vardı ve doğrusuda buydu.
Ama ne olduysa oldu birkaç yıldan bu yana Ak Parti kendi bünyesinde kutlamalar gerçekleştirip CHP nin organizasyonu olan kutlamalarda yer almamaya başladı.
Bu yılda basına servis edilen haberde İl Binasında kutlama yapılacağı, CHP nin organizasyonu ile saatin çakıştığını bir gazetecinin hatırlatması üzerine de saatini değiştirdiklerini gördük.
Yani onlar yine ayrı bir kutlama yapacaklarını açıklamış oldular bir bakıma.
Hatta ETV deki Yerel Gündem Programımda Belediye Meclisinde grubu bulunan üç partinin bayan temsilcilerini konuk alarak program yapmayı düşündüm.
Bunu Çiğden Gegeoğluna söyleyip Organizasyonda yardımını istedim ama kensisinden;Ak Partinin bu kutlamalara katılmadıklarını ,bunun için de gelmeyebilecekleri cevabını alınca vazgeçtim.
8 Mart sabahı Belediye Başkanı Recep Gürkan beraberinde CHP İl Başkanı Fevzi Pekcanlı ile Ak Parti İl Başkanını ziyarete gidince işler değişti ve Ak Parti buradaki törenden sonra Atatürk Anıtındaki Törene de iştirak etme kararı alarak İl Başkanının da aralarında bulunduğu grup ile Anıt önüne geldi.
Bunda hiç şüphe yok ki Başkan Gürkan’ın hatırlatması veya ricası rol oynamıştır.
“Katılırsanız çok daha iyi olur” demesi bile yeterli gelmiştir bu birlikteliğe.
Çünkü Akmeşe’nin Gürkan’ı kırdığı veya dinlemediği pek görülen bir hareket değildir.
İşte Haberimin başlığındaki ifade ile bunu anlatmaya çalıştım.
Birkaç yıldır olmayan ve bu yılda olmayacağı iznemini veren bir katılımın gerçekleşmesinde bu ziyaretin etkili olduğunu ifade etmeye çalıştım.


Bir vatandaş olarak uyumlu bir yaklaşım içinde olan Yerel Yönetimin başı olan Belediye Başkanı ile Merkezi Yönetimin İlimizdeki en büyük temsilcisinin iyi ilişkiler içinde olmaları ilimizin kazancını arttıracağından son derece memnuniyet duydum tabiiki.
Sadece ben değil birçok kişi ayni düşüncedeler.
Katı Particilik yapanlar hariç tabiiki.
Belediye Meclisinde Ak Parti Grup Sözcüsünün “Maddi açıdan sıkıntı içinde olan Belediyemizdeki işlerin yürüyebilmesi için Belediye Arsalarının satılmasına onay veriyoruz” diyerek açıklama yapması ve oylamada CHP ile birlikte parmak kaldırması bu uyumlu ilişkilerin etkisinin büyük olduğunu birçok kişiye göstermiş zaten.
İl Başkanının onayı olmadan bunu yapmaları mümkün değildir.
Bir Muhalefet Partisinin iktidardaki Partinin yıpranmasını istemek ve onu zora sokmak için muhalefet etmek en tabii ve doğal hakkıdır aslında ama İl Başkanı ile Belediye Başkanımın uyumlu bir birliktelik sergilemeleri Edirnemiz için önemli ve uzlaşmacı kararların alınmasına neden oluyor tabiiki.
Tebrik ediyorum her iki tarafı da.


Birçok konuda olduğu gibi güzel bir Kadınlar günü kutlaması oldu ve eskiden olduğu gibi yine tüm parti kadın kollarının birlikte kutladıkları bir etkinlik olarak anılmasıda bir kazanç sayılır.
Ak Parti Kadın Kolları Başkanlığına seçilen Fatma Aksal’ın İl Başkanlığında düzenlemiş olduğu programda mükemmel olmuş.
İl Başkanı Akmeşenin de eşi ile birlikte katıldığı program partideki kadın dayanışmasının göstergesi olarakta siyasi anlamda takdir edilmesi gereken bir çalışma.
Başkan Fatma Aksal’ı tebrik ediyorum ve çok beğendiğim konuşmasının son bölümü ile yazımı noktalıyorum;
“Gücümüzün tamamını kullanmadan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün hedef gösterdiği ‘Muassır Medeniyet’ seviyesine partimizin 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine ulaşmamız mümkün değildir.
Kadın ve erkek olarak cinsiyet ayrımı gözetmeksizin, birbirimizi tamamlayarak her alanda kadınlarımızın varlığını güçlendirerek ancak bu hedeflere ulaşabiliriz.”

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER