SON DAKİKA

Edirne Güncel Gazetesi

KARAMOLLAOĞLU HÜKÜMETE YÜKLENDİ…

Ak Parti 28 Şubatın ortaya çıkardığı bir partidir.

KARAMOLLAOĞLU HÜKÜMETE YÜKLENDİ…
Bu haber 16 Nisan 2018 - 21:59 'de eklendi ve 641 kez görüntülendi.

Dün sabah Magri Otelde yaptığı basın toplantısında ülke gündemi ile ilgili açıklamalarda bulunurken Suriye’nin bombalanması olayını Müslümanlara karşı yapılmış bir saldırı olarak nitelendiren Genel Başkan Karamollaoğlu Hükümetin bu saldırıyı doğru buluyoruz açıklamasını da havsalasının almadığını söyleyerek Hükümeti eleştiri yağmuruna tuttu.

Amerika, Fransa ve İngiltere’nin Müslümanlara karşı yaptığı bir saldırı ve bombardıman olduğunu ifade eden Karamollaoğlu amacın Iraktan sonra Suriye’yi parçalamak ve ardından da Türkiye ve Iranı bu akıbet ile karşılaştırmak olduğunu açıkladı. Karamollaoğlu, terör örgütleri ile mücadele söyleminin doğru olmadığını vurguladı.

 

Her kesimden teveccüh gördüklerini ve artık dikkate alınan bir parti konumuna geldiklerini belirten Genel Başkan, inşallah 2019 seçimlerinde bunun semeresini göreceğiz dedi.

Ak Partinin kendilerine; “biz yeniden milli görüş gömleğini giyerek Adil Düzen felsefesi ile ülkeyi birlikte yönetelim demiş olsa tavrınız ne olur?”sorusunu da yanıtlayan Karamollaoğlu;“Garip geliyor ama arkadaşlar derse ki ‘Biz size devleti teslim ettik, gelin beraber yönetelim, kararları da siz alın’ o zaman varız. Ama sil baştan her şeyi değiştirmek şartıyla. Başka türlü ülkenin düze çıkması mümkün değil. Bir numaralı mesele adaletin tesisidir. Adalet olmadan bir ülkede huzur olmaz. “

 “28 Şubat davaları sonuçlandı ve cezalar verildi. Bu konuda en fazla mağduriyet yaşamış bir parti ve lider olarak nasıl değerlendiriyorsunuz?” sorusunu da yanıtlayan Genel Başkan; Ak Partinin 28 Şubatın ortaya çıkardığı bir parti olduğunu, şayet 28 Şubat olmamış olsaydı Ak Parti diye bir parti olmaz ve iktidarda olamazlardı diyerek şunları söyledi; “Elbette böyle bir kararın çıkması bir bakıma o dönem sıkıntı çekenlerin kalbine su serpti. Ancak biz bir öç alma mantığı ile meselelere yaklaşmayı da doğru bulmuyoruz. Mahkemeler de çok enteresan tavır sergiliyorlar. Yani cezayı veriyor, hapse atmıyor. Sonra bir kısım insanlar, en garibi 28 Şubat dönemi birtakım ifadelerden dolayı bugün hapishanede olan, yaklaşık 20 küsur yıldır hapis cezasıyla cezalandırılmış bulunan insanlar hala hapishanede. ya hükümetin ya da Adalet Bakanlığı’nın ya da birilerinin bir karar alıp bu yanlışı düzeltmeleri icap eder.Bu adalet değil.”

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER