SON DAKİKA

Edirne Güncel Gazetesi

KAZAZEDELER KURTARILDI…

Kayalıköy Barajı’ndan su verilebilmesi için yapımı devam eden isale hattının kazı çalışmaları sırasında toprak kayması meydana geldi ve 2 işçi kısmen toprak altında kaldı.

KAZAZEDELER KURTARILDI…
Bu haber 04 Ekim 2017 - 15:11 'de eklendi ve 604 kez görüntülendi.

Edirne şehir merkezine içme suyu sağlamak üzere, Edirne İçme Suyu Kayalıköy Barajı Projesi kapsamında, Belediyemiz adına Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü tarafından Lalapaşa yolu üzerinde yeni yapılan ve bir süre sonra hizmete alınacak olan İçme Suyu Arıtma Tesisi’ne Kayalıköy Barajı’ndan su verilebilmesi için yapımı devam eden isale hattının kazı çalışmaları sırasında toprak kayması meydana gelmiş ve 2 işçi kısmen toprak altında kalmıştır.

Olayın hemen ardından sağlık ekipleri ile Belediyemiz İtfaiye Müdürlüğü’nden yardım istenmiş ve ekiplerimiz çok kısa süre içerisinde olay yerine intikal ederek müdahaleye başlamıştır.

İtfaiye ekipleri gidene kadar bir işçinin orada bulunanlar tarafından çıkartıldığı ve hastaneye gönderildiği tespit edilmiştir. Diğer işçi için ekiplerimiz hızlı bir çalışma gerçekleştirmiş, daha sonra olay yerine gelen sağlık ekiplerinin de desteğiyle bu işçi de sağ olarak bulunduğu yerden çıkarmıştır.

Bahse konu kazı çalışması, Belediyemiz ile Devlet Su İşleri 11. Bölge Müdürlüğü arasında imzalanan, “ Edirne İline Kayalıköy Barajı’ndan içme, kullanma ve endüstri suyu temini ile ilgili olarak ana plan ve fizibilite raporlarının hazırlanması, projelerinin yapılması ve buna bağlı olarak Edirne İli içme, kullanma ve endüstri içeriğinde gerekmesi halinde baraj, hamsu ve arıtılmış ana su isale hatları, arıtma tesisi, pompa istasyonları, terfi hatları, ana depolar ve benzeri işlere ait inşaatların yapılması “ işine ait protokol kapsamında, DSİ tarafından yapılan bir çalışmadır. Bu çalışmada Belediyemizin hiçbir birimi görev yapmamaktadır.

İş tamamlandıktan sonra, İçme Suyu Arıtma Tesisi ve İsale Hattı, Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü tarafından Belediyemize teslim edilecektir.

Her iki işçinin de Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi’ndeki tedavilerinin devam ettiği ve sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenilmiştir.

Kendilerine geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER