SON DAKİKA

Edirne Güncel Gazetesi
AdanasporAkhisar BelediyesporAlanyasporAntalyasporBeşiktaşBursasporÇaykur RizesporFenerbahçeGalatasarayGaziantepsporGençlerbirliğiİstanbul BaşakşehirKardemir KarabüksporKasımpaşaKayserisporKonyasporOsmanlı SporTrabzonspor

KIRKPINAR AĞASI ÇETİN DEN YAŞLILAR HAFTASI MESAJI..

Kırkpınar Agası Ahmet Çetin“Yaşlılar bizim en büyük hazinemizdir”

KIRKPINAR AĞASI ÇETİN DEN YAŞLILAR HAFTASI MESAJI..
Bu haber 01 Ekim 2017 - 16:40 'de eklendi ve 924 kez görüntülendi.
657. Kırkpınar Ağası Ahmet Çetin 1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü nedeniyle yayımladığı mesajında  “Tüm toplumumuzun bugünlere gelmesinde büyük emeği ve çabası olan elleri öpülesi yaşlılarımız, bizim en büyük hazinemizdir” dedi.
Ağaların AĞASI AHMET ÇETİN “Toplumumuzun bugünlere gelmesinde büyük emeği ve çabası olan yaşlılarımız, bizim en büyük hazinemizdir. Başımızın üstünde yerleri olmak zorunda olan yaşlı anne ve babalarımızı her zaman el üstünde tutmalı ve onları kesinlikle kırmamalıyız  Bizlerde elbette bir gün yaşlanacağız. insan için değişik anlamı ve önemi olan yaşlılık, aslında hayatın çok güzel ve özel bir dönemidir. Geçmişimiz ile bugün arasında, kültürümüzün ve değerlerimizin yarınlara taşınmasını sağlayan yaşlılarımız hayatımızın en kıymetli hazineleridir. Herkesin elbet bir gün yaşlanacağı ve gelecekte onların yerine geçeceğimizi daima aklımızda tutmamız gerekir.Onları bir kenara koymamalıyız onlar bizlerin ataları her şeyidir. Onlar olmasaydı biz olamazdık.  Yaşlılara gereken önemi vermeyen, onlara sahip çıkmayan, ihtiyaç duydukları saygı ve sevgiyi esirgeyen bir toplumun huzur içinde olması mümkün değildir. Yaşlılara gösterilen önem ve onların sıkıntılarının çözümü için gösterilen çaba o toplumun uygarlık göstergesinden biridir. Türk toplumunun  bugünlere gelmesinde büyük emeği ve çabası olan en büyük hazinemiz, yaşlılarımızın 1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü’nü kutluyor, kendilerine huzur içerisinde sağlıklı ömür diliyor, ellerinden öperek sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”
Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.