SON DAKİKA

Edirne Güncel Gazetesi

KOSGEB den 5 Milyon Liraya kadar destekleme

“İş Birliği-Güç Birliği” projelerine, 1 milyon 500 bin liraya kadar destek

KOSGEB den 5 Milyon Liraya kadar destekleme
Bu haber 29 Kasım 2017 - 15:41 'de eklendi ve 489 kez görüntülendi.

Ankara’da yapılan KOSGEB  Stratejik Ürün Destek Programına davetli olan işadamı ve Kırkpınar Ağası Ahmet Çetin , KOSGEB başkanı ile yaptığı görüşme sonrası bölgedeki daralmaya yönelik Cari açığı azaltmaya katkıda bulunacak  ürünlerin üretilmesi ve ticarileşmesini sağlayabilecek işletmeler yüzde 100 destekten faydalanabileceği müjdesini verdi.

Edirnede ki Ticaret zorluğu ve üretimin az olmasından dolayı yaşanan sıkıntıları genel başkana anlatan işadamı ve Kırkpınar Ağası Ahmet Çetin’e Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi (KOSGEB) Başkanı Prof. Dr. Cevahir Uzkurt, en yakın zamanda Edirneye gelerek hem iş adamları ve üreticiler ile görüşeceğini belirttti

5 Milyon Liraya kadar destekleme

Toplantı öncesi yapılan ikili görüşmelerde yeni geliştirilen Stratejik Ürün Destek Programı ile ithal ara malların yerli üretiminin destekleneceğini belirten Uzkurt “Yeni programa başvuracak projelere, işletme başına 5 milyon liraya kadar yüzde 70’i geri ödemesiz olmak üzere yüzde 100 destek sağlanacak” dedi. Uzkurt, “Cari açığı azaltmaya katkıda bulunacak ürünler KOSGEB tarafından belirlenecek, bu ürünlerin üretilmesi ve ticarileşmesini sağlayabilecek işletmeler destekten faydalanabilecek”

“İş Birliği-Güç Birliği” projelerine, 1 milyon 500 bin liraya kadar destek

Ayrıca Başkan Uzkurt “İş Birliği-Güç Birliği” projelerine 300 bin lira geri ödemesiz, 700 bin lira lira geri ödemeli olmak üzere 1 milyon lira, orta-yüksek ve yüksek teknoloji alanlarındaki ortak imalata yönelik projelere de 300 bin lira geri ödemesiz 1 milyon 200 bin lira geri ödemeli olmak üzere 1 milyon 500 bin lira destek verildiğini belirtti.Programdan faydalanmak üzere en az 5 işletmenin bir araya gelmesi şartının bulunduğunu, projelerin orta-yüksek ve yüksek teknoloji alanlarında ortak imalata yönelik gerçekleştirilecek olması halinde ise en az 3 işletmenin bir araya gelmesinin yeterli olduğunu kaydetti.Ocak ayı içerisinde Edirne’ye geleceğini belirten Prof. Dr. Cevahir Uzkurt Edirneye selamlarını da iletti.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER