SON DAKİKA

Edirne Güncel Gazetesi

KURBAĞALAR, PRENSLER VE PRENSESLER” PROJESİ

Edirne Genç İşadamları Derneği Başkanı Hakan İnci, “Kurbağalar, Prensler ve Prensesler” isimli projenin devam ettiğini söyledi.

KURBAĞALAR, PRENSLER VE PRENSESLER” PROJESİ
Bu haber 19 Ekim 2017 - 20:58 'de eklendi ve 501 kez görüntülendi.

Edirne Genç İşadamları Derneği tarafından Edirne Kurbağa ve Salyangoz Toplayıcıları Derneği ve Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği Edirne Şubesi ortaklığı ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İnsan Kaynaklarının Geliştirilmesi Operasyonel Programı dezavantajlı gurupların sosyal entegrasyonu ile istihdam edilebilirliklerinin geliştirilmesi hibe programı kapsamında uygulanan “Kurbağalar, Prensler ve Prensesler” isimli proje devam ediyor.

Dernek başkanı Hakan İnci, Margi Otel’de basın mensuplarıyla bir araya gelerek proje kapsamında yapılan çalışmaları değerlendirdi. İnci, dezavantajlı grupta bulunan 40 kurbağa ve salyangoz toplayıcısına teorik eğitimler vererek istihdam kalitesinin arttırıldığını ifade etti.

Projede yer alan kurbağa ve salyangoz toplayıcılarının yakınları olan 130 kadına aile olma eğitimleri verdiklerini anlatan İnci, kurbağa ve salyangoz toplayıcılarına ayrıca uygulamalı işbaşı eğitimleri verdiklerini söyledi. İnci, projenin 31 Ekim tarihinde sona ereceğini açıkladı.

Edirne Genç İşadamları Derneği Başkanı Hakan İnci, basın mensuplarının gündeme ilişkin sorularını cevaplandırdı.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER