SON DAKİKA

Edirne Güncel Gazetesi
Melih Yurduseven

LALAPAŞA KAYMAKAMI ŞENOL ÖZTÜRK’Ü ZİYARET ETTİM.

LALAPAŞA KAYMAKAMI ŞENOL ÖZTÜRK’Ü ZİYARET ETTİM.
Bu haber 16 Ekim 2017 - 7:02 'de eklendi ve 651 kez görüntülendi.

Böyle genç,çalışkan, azimli ve ülke sevdalısı yöneticiler beni çok mutlu ediyor ve heyecanlandırıyor.
29 yıl devlet memurluğu yapmış bir kişi olarak bu ülkenin gelişmişliğinde ve kalkınmışlığında bu tür meziyet,kabiliyet ve iyi niyete sahip memur ve amirlerin ne kadar önemli görevler ifa ettiklerini çok iyi bilenlerdenim.
Dörtte üçü Yönetici olarak geçen Memuriyet hayatım da her türlü Amir ve Memur ile çalışmışlığım ve birlikteliğimin bana kazandırmış olduğu oldukça fazla deneyimler olmuştu.
Gecesine gündüzüne katarak çalışan,dur durak bilmeyen ve görevini en mükemmel bir şekilde ifa etme gayreti iöçinde olan insanların yanı sıra yan gelip yatmayı alışkanlık haline getirip gününü gün etmeye çalışan duygusuz insanlarda tanıdım yaşamımda.

İşte Lalapaşaya atandığı günden itibaren görev aşkıyla hizmet vermeye çalışan bu Genç ve fedakar kardeşimiz Şenol Öztürk’ün takipçiliğini yapıyorum desem yalan olmaz.
Çünkü benim bahsettiğim vasıfları üzerinde barındıran Halk ile iç içe olmayı onların dertleri ve sorunları ile ilgilenmeyi,devletin varlığını en belirgin bir şekilde görev alanı için de göstermeyi kendine şiar edinmiş bir yönetici olarak tanıdığım bu değerli Kaymakamımızı geçtiğimiz günlerde ziyaret ettim.
Daha önce de yazmış olduğum bir köşe yazımda ve bir kez karşılaştığımızda kendisini ziyaret edeceğimi söylemiştim ve bu sözümü yerine getirmek için değerli Yönetimiz ile iki saate yakın bir birliktelik geçirdim.
Dolayısıyla bu sohbetin haber değeride olduğu için hem ETV de hemde Gazetem ve Sitemde ziyaretin içeriğini sizlerle paylaşmıştım.
Lalapaşa İlçesine yedi ay önce atandığını belirten Kaymakam Şenol Öztürk insanlar ile bire bir temaslar kurmak suretiyle dertlerini ve isteklerini öğrenmeye ve çareler üretmeye çalıştığını kaydederek Lalapaşa halkının da her konuda ilgili ve cana yakın insanlar olduğunu söyledi.
Sosyal Yardımlaşma derneği vasıtasıyla temizlik konusunda ailelere hizmet götürülmeye çalışıldığını ve bu sayede de iş imkanına kavuşturulduklarını ifade eden Kaymakam bu tür girişimlerin ilçede yardımlaşma duygusunu arttırdığını söyledi.
Halk ile bir araya gelerek sorunları bizaat onların ağzından duymayı arzuladığını ve bunun için de sık sık köy ziyaretleri yaptığını ifade eden Kaymakam Öztürk,İlçenin önemli eksikliklerini tamamlamak ve yarım kalmışları bitirmek için yetkili birim amirleri ile görüşmelerde bulunduğunu kaydederek Belediye tarafından Vakıflar Bölge Müdürlüğüne devredilen Merkez Camiinin restorasyonu işinin bir an önce yapılması konusunda temasta olduğunu ama kendisine Anıtlar Kurulunun onayının çıkmadığı bilgisinin verildiğini belirtti.
Her yeni Kaymakama olduğu gibi Öztürk’e de Sinan Kalesini sorduğumda;Göreve başladığı günlerin ardından ilgi duyduğu Sinan köy Kalesine gittiğini ve Tarihçi Engin Beksaç’tan bilgiler aldığını kaydeden Kaymakam Öztürk,,bu tarihi hazinenin kısa vadede ele alınıp çözüme kavuşturulacak bir çalışma olmadığını en az 50 yıllık bir çalışmanın gerekliliğini söyledi.
Bu Kalenin bünyesinde birçok medeniyeti içinde barındıran eserlerin varlığını ifade eden Öztürk,Devlet olarak bu konuda bir girişimin başlatılması gerektiğini söyledi.
Lalapaşa halkının ve çevre İlçe ve Köylerinde yaşayanların sık sık sorduğu ve beklediği Yağlı Pehlivan Güreşleri Festivalini de sordum kendisine.
Çünkü bu Festivali Başlatan Belediye Başkanı Bülent Şahinşahın festivali sonlandırmasının çok anlamlı olmadığını söyleyen vatandaşların dileklerini aktardım.
Belediyenin görev alanı içinde olan bir konu olmasına rağmen Başkan ile görüşerek bu festivalin gelecek yıl yeniden başlaması konusunda girişim başlatacağını söyledi ve şayet Maddi sorundan dolayı bu yararlı ve olması gereken etkinliğin yeniden yaşatılması için bu konuda da Başkana yardımcı olacağını söyledi.
9 yıl sunuculuğunu yaptığım bu güzel etkinliğin başladığı ilk günde de yer aldığımı bu nedenlede halkın bu konuya ne kadar ilgili olduğunu anlattım.
Kendisi de bu tür etkinliklerin dışarıdan gelen insanların İlçeyi ziyaret etmeleri ve yakınlaşma sağladıkları gerçeğini göz önü edildiğinde bu güzel etkinliğin yapılmasının yararlı olacağını söyledi.
Lalapaşalılara gelecek yıl yapılacak müjdesini verelim mi? soruma evet cevabını veren Kaymakam yapılmama nedeni olan olumsuzlukları Belediye Başkanı ile müşterek hareket ederek ortadan kaldıracaklarını ve gelecek yıl bu güzel etkinliği hayata geçireceklerini söyledi.

İnşallah Belediye Başkanı Kaymakamımızın da bu arzusunu dikkate alarak birçok ilçede yeni yeni başlatılan bu güzel etkiliğin ilk kurucularından biri olduğunu kabul ederek olaya sıcak bakar.
Ha…Kaymakam beye de söylediğim gibi benim artık eskiden yaptığım görevi yapacak yaş ve gücüm olmadığı için Başkan rahat olsun.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER