SON DAKİKA

Edirne Güncel Gazetesi

MECLİS ÖDENEK AKTARIMI YAPTI…

Edirne Belediye Meclisi 2017 yılının ilk Olağanüstü toplantısı ile Müdürlükler arasında oy birliği ile para aktarımı yaptı.

MECLİS ÖDENEK AKTARIMI YAPTI…
Bu haber 28 Ekim 2017 - 8:34 'de eklendi ve 639 kez görüntülendi.

3 partinin oy birliğiyle ödenek aktarımının yapıldığı mecliste konuşan Belediye Başkanı Recep Gürkan, Edirne halkının 1986’dan beri bu çalışmayı beklediğini ifade etti.

Edirne Belediye Meclisi normal takviminin dışına çıkarak olağanüstü olarak toplandı. Toplantının konusunu oluşturan ‘altyapı’ çalışmaları kapsamında bütçe aktarımı gerçekleştirilirken, Belediye Başkanı Gürkan vatandaşların uzun süredir beklediği ve 2016 yılının başında referandum yaptıkları ‘altyapı’ çalışmalarına ihale sürecinden sonra ilk kazmayı vuracaklarını söyledi.

Mecliste içme suyu şebeke, kanalizasyon ve yağmur suyu hatlarının yenileceği çalışmalar için 6 milyon 900 bin TL bütçe ve 17 milyon 670 bin 570 Lira da ek ödenek aktarımı yapıldı. Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın başkanlık ettiği belediye meclisinde haftaiçinde CHP’den istifa eden Belediye Meclis Üyesi Aytaç Dilci bağımsız üye olarak meclise katıldı.  

Toplantıda Gürkan’ın konuşmasının ardından Ak Parti ve MHP grubu aktarılan ödenekteki harcama ayrıntılarını merak ederken Gürkan bunlarla ilgili açıklamalarda bulundu.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER