SON DAKİKA

Edirne Güncel Gazetesi

MERİÇ BELEDİYELER BİRLİĞİ’NE İLK YARDIM EĞİTİMİ

Türkiye’deki üç belediyeden biri olan Edirne Belediyesi, İlkyardım Eğitimlerine Meriç Belediyeler Birliği’yle devam etti.

MERİÇ BELEDİYELER BİRLİĞİ’NE İLK YARDIM EĞİTİMİ
Bu haber 27 Aralık 2017 - 20:34 'de eklendi ve 284 kez görüntülendi.

İlk Yardım Eğitim Merkezi ile Türkiye’de ilk üç belediyeden biri olan Edirne Belediyesi, ‘Sertifikalı İlk Yardım Eğitimi’ne Meriç Belediyeler Birliği ile devam etti. Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Ertuğrul Tanrıkulu, doğru ilk yardımın hayat kurtardığını ifade ederek, ilk yardım eğitiminin herkes için çok önemli olduğunu vurguladı.

Bünyesinde İlk Yardım Eğitim Merkezi kurarak, Türkiye’deki üç belediyeden biri olan Edirne Belediyesi,  İlkyardım Eğitimlerine Meriç Belediyeler Birliği’yle devam etti.

29.07.20015 tarih ve 29429 sayılı Resmi Gazete yayınlanarak yürürlüğe giren İlk Yardım Yönetmeliği’ne göre yasal zorunluluk olan ‘İlkyardımcı ve zorunlu ilkyardımcı istihdamı’ kapsamında Meriç Belediyeler Birliği’ne üye olan belediyeler tarafından belirlenen 14 personele İlk Yardım Eğitimi verildi. Edirne Belediyesi İtfaiye Salonu’nda gerçekleştirilen eğitimde söz alan Edirne Belediye Başkanı Yardımcısı Dr. Ertuğrul Tanrıkulu, “Meydana gelebilecek olay ya da kaza sonrasında yapılacak olan kurtarma operasyonunda uygulanan ilk yardımın, bilinçli olarak, eğitim almış kimseler tarafından yapılması kazazedelerin hayatlarını kurtarabileceği gibi, sakat kalmalarını da önleyebilmektedir. İlk yardımcının soğukkanlı olması ve önce kendi güvenliğini sağlaması çok önemlidir” dedi.

Doğru ilk yardımın hayat kurtaracağını ifade eden Tanrıkulu, “ Meydana gelebilecek olay ya da kaza sonrasında yapılacak olan kurtarma operasyonunda uygulanan ilk yardımın, bilinçli olarak, eğitim almış kimseler tarafından yapılması kazazedelerin hayatlarını kurtarabileceği gibi, sakat kalmalarını da önleyebilmektedir. İlk yardımı bence herkes bilmeli. Bebeğinizin boğazına küçük bir parça havuç kaçsa; doğru ilk yardım uygulamasıyla kendi bebeğinizi kurtarmış olursunuz. Doğru ilk yardıma hayatınızın her alanında ihtiyaç duyabilirsiniz. Ne olur bu eğitimlerde ‘ben neyi yanlış yapıyorumu’ da sorgulayın. Bugün burada olduğunuz için hepinize çok teşekkür ediyorum. Belediyeci, insana en yakın hizmet veren kurumdur. Doğumdan başlayan belediye hizmetleri ölüme kadar devam eder. Belediyeler bir insanın doğumundan ölümüne kadar hizmet veren tek meslek örgütüdür. ”ifadelerine yer verdi.

Eğitimler, İlk Yardım Eğitmenleri Hemşire İnci Özer ve Hemşire Ayten Sünetçiler eşliğinde 2 gün boyunca devam edecek.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER