SON DAKİKA

Edirne Güncel Gazetesi
Melih Yurduseven

MÜEZZİNOĞLU EDİRNE’DEYDİ..

MÜEZZİNOĞLU EDİRNE’DEYDİ..
Bu haber 12 Şubat 2018 - 23:28 'de eklendi ve 647 kez görüntülendi.

Bursa Milletvekili ve eski Edirne Milletvekili Mehmet Müezzinoğlu hafta sonunda Edirne’deydi ve basın ile de bir araya gelerek açıklamalarda bulunup soruları yanıtladı.
Ak Parti 5.Gençlik Kolları Kongresine katılmak üzere Edirne’ye gelen eski Bakan Müezzinoğlu İl Başkanlığının düzenlemiş olduğu basın toplantısında Edirne’nin gönlündeki yerinin ayrı olduğunu belirterek burada kendisini bu toprağın parçası olduğunu hissettiğini söyledi.
Edirne’ye eskisi kadar sık gelemeyişinin Edirneyi unutlu veya ihmal etti anlamına gelmediğini kaydeden Müezzinoğlu bu şehrin ve insanlarının kendisi için çok önemli olduğunu ifade etti.
Afrin Operasyonu konusunda sorulan bir soru üzerine ülkenin zor bir süreçten geçtiğini ve bu süreci her zaman olduğu gibi başarı ile atlatarak Emperyalist odaklarının bu oyununu bozacağız dedi.
Terör örgütlerinin kullandıkları silahların kendilerine ait olmasının mümkün olamayacağını vurgulayan Müezzinoğlu,aslolanın bunları kimlerin ve ne şartlarda verdiklerinin bilinmesi gerektiğini söyledi.
Edirne’ye kırgınlık ve dargınlığın söz konusu olmadığını hatta olamayacağını ifade eden eski Bakan,“Edirne’ye önemli kazanımlar sağladınız.İçinizde ukte olarak kalmış olan ve keşke şunuda yapsaydım dediğiniz bir yatırım ve eser varmı?” şeklindeki bir soruma; “evet bir değil birkaç tane var ama söyleyemem çünkü söylersem taahhüt etmiş olurum” cevabını verdi.
Müezzioğlu basın toplantısında en fazla ilgi gösterdiği gazeteci Beyazıt Sansının Edirne’ye kazandırdığınız eserlerin bir envanterini çıkarsanızda yapılanlar kamu oyu ile paylaşılsa anlamındaki bir soruya; “onu Edirne’liler çıkaracaklar” dedi.
Aslında Beyazıt arkadaşımın bu sorusuna ben bir fikir takviyesi yapmayı düşündüm ama toplantının bir an önce bitmesinin istendiği izlenimini alınca uzatmamak için söylemedim
Ama bu söylemeyi düşündüğüm fikrimi burada açıklayarak İl Yönetimini göreve çağırıyorum.
Sayın Bakanın yapmış olduğu hizmetlerin İl teşkilatı tarafından tespit edilerek bir envanter şeklinde tanzim edilmesi sonrasında bir gün tayin ederek bu hizmetlerden dolayı kendisine bir plaket töreni düzenleyerek teşekkür edilmesi sanırım en doğru ve olması gerekenidir.
Olması gerekir çünkü İlhami Ertemin döneminin mütevai şartları ve imkanları ile yapılanlar ile şu anda Müezzinoğlunun yapmış olduğu yatırımlar mukayese yapılamayacak kadar fazladır.
O nedenle bu görevi Müezzinoğlunun toplantı sırasında omuzuna elini atarak söylediği “İşte bizim patronumuz İl başkanımızdır” dediği İlyas Akmeşe ve ekibi kısa sürede bunu gerçekleştirmelidir.
Toplantı sırasında bazı söylemleri eleştiri olarak kabul ederek biraz alınganlık gösteren Müezzinoğlunun Milletvekili Rafet Sezen’e sahip çıkışıda partisel anlamda takdir edilmesi gereken bir davranıştı.
Basın toplantısı sonrasında 5.Gençlik Kongresinin yapıldığı salona inen Müezzinoğlu burada da gençler tarafından coşku ile karşılandı.
Salonu tıka basa dolduran Gençlerin sergilediği şenlik havasındaki birliktelikte görülmeye değerdi.
Program sunuculuğunu yapan ETV de yani yanımızda stajını tamamlayan Filiz Uçan hanım kızımızı tebrik ediyorum ve parti içindeki özverili çalışmaları nedeniyle yönetimler tarafından dikkate alınmasının yararlı olacağı kaatimi belirtmek istiyorum.
Bu arada yeniden Gençlik Kolları İl Başkanlığına seçilen Tarık Hatipler kardeşimi de yürekten kutluyorum.Ayni sitede oturmamız nedeniyle kızanlığını bildiğim ve değerli dostum kardeşim Mustafa Hatiplerin oğlu olan genç Avukatımız Tarık Hatiplere görevinde başarılar dileyerek daha önemli görevleri başaracak yetenek ve yapıya sahip olduğunu hatırlatmak istiyorum.
Her ne kadar yıllar önce kırgınlıklar yaşamış olduğumuz için hala yıldızımız barışmıyor olsa bile şahsen her zaman saygı duyduğum ve Edirnemize kazandırmış oldukları yatırımlar için mimmet duygusu taşıdığım Bakanımız Müezzinoğluna en derin saygılarımı sunmak istiyorum.
2019 seçimlerinde Edirne adayı görmek isteyenlerin bir hayli fazla olduğunu hatırlatarak bu zor seçimde tecrübelerini ilimizde kullanacağına inananlardan olduğumu belirtmek isterim.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER