SON DAKİKA

Edirne Güncel Gazetesi

MÜJDELİ HABER NİHAYET GELDİ!

MÜJDELİ HABER NİHAYET GELDİ!
Bu haber 03 Mayıs 2021 - 9:41 'de eklendi ve 46 kez görüntülendi.

Saadet Partisi Edirne İl Başkanı Av. Sinan Tekin, yıllardır kullanılmayan Selimiye Camii çevresinin bizzat Cumhurbaşkanı Sayın Erdoğan’ın talimatlarıyla ve ivedilikle aslına uygun düzenleme yapılacağı müjdeli haberinin tüm halkımızı sevindirdiğini söyledi.
Av. Sinan Tekin açıklamasında şunlara yer verdi, “İhtişamıyla göz kamaştıran medeniyetimizin şaheserlerinden Selimiye Camii’nin Edirne’miz için ne kadar müstesna bir yeri olduğunu her Edirneli
hisseder.
Böylesine muhteşem bir eserin mezbeleye dönüşen çevresi hepimizi üzüyordu. Sebep ne olursa olsun, içimizi acıtan bu hal, bu kadar sürüncemede kalmamalıydı. Zaten böyle kapsamlı bir işi Belediyemizin bütçe ve imkanlarıyla olmayacağı da ayrı bir konu.
Neyse ki bu işin bizzat Cumhurbaşkanının takibinde olması işin hızlanmasına katkı vereceğini düşünüyoruz. Bu hayırlı işe başlanacağı günü Edirneliler olarak iple çekiyoruz Emeği geçen herkese şimdiden teşekkür ederiz “
dedi.
Av. Tekin devamla, “ilerleyen zaman içinde Sultanlar şehri Edirne’miz için önerilerimizi hemşerilerimizle, tüm kamuoyu ile paylaşmayı da görev biliriz. Beklenti ve arzumuz, Selimiye’ ye yakışır bir çevre düzeni yapılmasıdır” şeklinde konuştu.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER