SON DAKİKA

Edirne Güncel Gazetesi

MÜZİK VE BALE ORTAOKULU’NDAN “KESİNLİKLE EVDE DENEYİN” SOSYAL SORUMLULUK PROJESİ

MÜZİK VE BALE ORTAOKULU’NDAN “KESİNLİKLE EVDE DENEYİN” SOSYAL SORUMLULUK PROJESİ
Bu haber 22 Haziran 2021 - 12:11 'de eklendi ve 229 kez görüntülendi.

Trakya Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Müzik ve Bale Ortaokulu tarafından, pandemi döneminden en çok etkilenen kesim olan ilköğretim çağındaki öğrencilerin motivasyonlarını yükseltmek ve pandemi döneminde öğrencileri zamanlarını en verimli şekilde kullanmaya teşvik etmek için “Kesinlikle Evde Deneyin” adlı sosyal sorumluluk projesine imza atıldı.

Proje kapsamında pek çok Avrupa ülkesi ve ülkemizin de dahil olduğu “Erasmus+” e-Twinning platformunda, Trakya Üniversitesi Konservatuvarı ortaokul öğrencilerine yönelik bir dizi etkinlik düzenlendi. Sakın evde denemeyin uyarılarının aksine, öğrencilerin evde, mutfaklarında rahatlıkla bulabilecekleri malzemeler ile öğretmenlerinin rehberliğinde basit ve eğitim-öğretim kazanımları çerçevesinde kendi başlarına deney yapmaları teşvik edildi. Projeyle aile içi iletişimi artırmak adına deneylerin yapılma sürecine aileler de dahil edildi.   Ayrıca proje kapsamında öğrencilere yönelik çevrim içi toplantılar, sanal kitap, sanal sergi ve öğrencilerin bilim insanlarını anlattıkları çevrim içi toplantılar düzenlendi.
Kayseri’den Gaziantep’e Ankara’dan Samsun’a köyde yaşayan ve yatılı bölge okulunda eğitim gören 8 farklı okuldan öğrencilerin katkı sağladığı projeyle, öğrencilerin çevrim içi etkinliklerle farklı ortamdaki akranları ile sosyalleşmelerini sağlandı.
Proje kurucu ortaklarından Trakya Üniversitesi Devlet Konservatuarı Müzik ve Bale Ortaokulu Fen Bilimleri Öğretmeni Gökhan Tozduman konu ile ilgili yaptığı açıklamada “Dünyanın ve tabi ülkemizin içinde bulunduğu pandemi döneminin olumsuz etkileri halen devam ediyor. Bu süreçten en çok da gençlerimiz etkilenmektedir. Eğitim yaşamları köklü bir değişikliğe maruz kalmış ve olumsuz etkilenmiş özellikle ilköğretim çağı öğrencilerimizin motivasyonunu yükseltmek için böyle bir projeye imza attık. Bu projeyle öğrencilerimizin gelişimine ve zamanı iyi değerlendirmesine bir nebze de olsa katkı sağlamak istedik.Projenin hayata geçirilmesinde emeği ve desteği olan Rektör Yardımcımız ve Konservatuvar Müdürümüz Prof. Ahmet Hamdi Zafer ile Müzik ve Bale Ortaokulu Müdürümüz Ömer Yılmaz’a teşekkürü bir borç bilirim.” dedi.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER