SON DAKİKA

Edirne Güncel Gazetesi

“Naylon Poşet ve Plastik Kullanımına Hayır”

Bakkallar ve Tekel Bayileri Esnaf Odası Süleyman Yaşagör’den hayati bir girişim

“Naylon Poşet ve Plastik Kullanımına Hayır”
Bu haber 06 Haziran 2018 - 22:36 'de eklendi ve 334 kez görüntülendi.

Edirne Bakkallar ve Tekel Bayileri Esnaf Odası’nda gerçekleştirilen açıklamada, naylon poşet ve plastiğin doğaya ve çevreye verdiği zararları nedeni ile yasaklanması ya da ücretlendirilmesi gerektiğinin altını çizen Başkan Yaşagör, “Plastik poşet kullanılmaması için Edirne Belediyesi Çevre gönüllüleri Plastiğe Hayır Platformu, Edirne Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği ve Edirne Bakkallar ve Tekel Bayileri Esnaf Odası olarak örnek çalışmalar yaparak kentimizi, ülkemizi ve doğamızı yeşilin korunması amacıyla geleceğimize yönelik daha yaşanabilir temiz bir ortam yaratma çabası içerisindeyiz” şeklinde konuştu.

Oda Başkanı Yaşagör, çevreci sponsorların kendilerine destek olduğunu, bu proje için daha çok ilgi beklediklerini vurguladı.

Bez torba kullanımının kalıcı bir uygulama olmasını temenni eden Yaşagör, “Ege gıda ve Hanım eli baharatları sponsorluğunda bakkallarımıza ücretsiz ulaştıracağız toplam 2500 adet bez çanta yaptırdık. Tam olarak sponsorluğu da yüklemedik maddi yükü bizde bakkallar odası olarak elimizi taşın altına koyduk masrafların yarısını karşıladık. Alışverişlerde bez torba kullanımı olsun ve çevremiz, şehrimiz ve ülkemiz pislikten kurtulsun istiyoruz. Amacımız naylon poşet kullanımı ortadan kaldırmak. Projeyi hep beraber yaptık ve beraber yürüteceğiz. Kalıcı olacak olan müşterilerimize verilsin istiyoruz. Herkes yakınlarına tanıdıklarına söyleyecek. Böylece istediğimize ulaşacağız.  Umuyorum ki bu proje herkese örnek olur. Bir başka isteğimizde destekleyenlerin artması ve başka sponsorların bizimle iletişime geçmesidir” Dedi.

Yaşagör, ticaret bakanlığının 2019 yılından itibaren ülkede naylon poşetlerin ücretlendirileceği yönündeki açıklamalarını desteklerini ifade etti.

Basın açıklamasına katılan Edirne çevre Gönüllüleri Derneği Başkanı Ayten Eren’de böylesine güzel ve anlamlı bir projede yer almaktan dolayı çok gururlu olduğunu belirtti.

Edirne çevre Gönüllüleri Derneği Başkanı Ayten Eren, “Çok güzel bir çalışma. Bu projede yer almak bizi çok mutlu etti. Fakat ben farklı bir konuya değinmek istiyorum. Yerel yönetimler, Sanayi kuruluşları ve Edirne Belediyesi bizzat destek olmasını istiyorum. Onlar bizden çok daha kolay sponsor bulabilirler. Böylece sayı artar, dağıtım ağı da genişler. Bilinçlenme daha büyük bir kitleye yayılır” dedi.

 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER