SON DAKİKA

Edirne Güncel Gazetesi

Nesim İba, “Edirne’de 2 milletvekilliği bekliyoruz”

Edirne’yi Ak Belediyecilik ile tanıştıracağız..

Nesim İba, “Edirne’de 2 milletvekilliği bekliyoruz”
Bu haber 26 Nisan 2018 - 15:42 'de eklendi ve 753 kez görüntülendi.

AK Parti İl Başkanlığı’nda basın toplantısı düzenleyen İl Başkan Vekili Nesim İba, seçim takvimi ve gündeme dair açıklamalarda bulundu. İl Başkan Vekili Nesim İba, “24 Haziran 2018 tarihinde yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimi ile ilgili olarak Partimiz tarafından usul ve esaslara ilişkin bir genelge gelmiştir. Buna göre Milletvekili aday adayı olmak isteyenler genel merkezimize veya il başkanlığımıza müracaat edecek,  müracaat formları internet ortamından veya il başkanlığımızdan alınabilecektir. Gerekli şartları taşıyan herkes müracaat edebilir. Müracaat edecek kişinin partimiz üyesi olması şart değildir. Bununla birlikte aday adayı olmak isteyen kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapanlar, belediye başkanları, siyasi partilerin il ve ilçe yöneticileri, belediye ve il genel meclis üyeleri en geç 26 Nisan 2018 günü saat 17.00’ye kadar istifa etmek zorundadır. İl başkanlığımıza yapılan aday adayı müracaatları ise en geç 30 Nisan 2018 günü saat 15.00’e kadar genel merkezimize teslim edilecektir” dedi.

Açıklamaların ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan İl Başkan Vekili Nesim İba, il başkanları toplantısı için Ankara’da bulunan, İlyas Akmeşe’nin adaylığı konusunda da açıklama yaptı. İba, “İl başkanlarımız ile alakalı istifa edip aday adayı olmuyor. Yani 2 ay önce İl başkanı olarak atanan kişi için çık ortaya istifa bir bakalım denilmeyecektir. İstifa et biz seni aday yapacağız denildiği takdirde istifa edecektir. Bu kadro ile yola çıktı ve çok iyi hizmetler veriyor. Şu an kendisi Ankara’da, İl Başkanımızın böyle bir niyeti var, aday olmayı düşünüyor ama istifa et denmediği zaman istifa etmeyecektir. Ankara’da il başkanları ile durumlar ele alınacaktır. İlk dönemi olan il başkanlarının sanırım adaylığı söz konusu olmayacaktır.” dedi.

Seçim için ekipler kurulduğunu belirten İba, “Kongrelerimizin yapılması anlamında çok iyi bir ekip kurduk ve Edirne’de partimize ilgi her geçen gün artıyor. İl başkanımız her sabah esnafı ziyaret ediyor, sorunların çözümü için bire bir görüşme yapıyor. Ankara’daki tablo bu hali ile devam ederse hiç şüphe duymuyorum, Mecliste Edirne’yi çok iyi bir kadro ile temsil edeceğiz. 2 ay boyunca teşkilatlarımız gerekirse evlerine gitmeyecek ve seçim günü sandıklar için özel ekipler kurduk. Bu dönemde Edirne bize sahiplendi. Olumlu Tepkileri duyuyoruz. Ben iyi olacağına inanıyorum ve bardağın dolu tarafından bakıyorum.” dedi.

 

İl Başkanı İlyas Akmeşe’nin Edirne için çok fazla çalıştığını ve çok titiz olduğunu belirten Başkan Vekili Nesim İba, detaycı bir kimliği olması dolayısıyla da Akmeşe’nin Ankara’da olmasının faydasının çok olacağını söyledi.Milletvekilliği adaylığı düşünüp düşünmediği sorusuna net cevap veren İba, “Ben her zaman haddimi biliyorum. Ben adaylık düşünmüyorum derken Ak Parti Edirne Milletvekili Rafet Sezen’in adaylığı ile ilgili soru üzerine de; “Ankara’da kendisini ziyaret ettik, ayak üstü sohbette böyle bir şey düşünmediğini bize beyan etti. Sanki istemiyor gibi bir hali var. Bir arkadaşımız siyaset çekirdek çitlemeye benziyor, paketin ağzını açıyorsunuz paket bitene kadar devam. En son çekirdek de bitiyor paket de bitmiş oluyor. Sağlık sorunları olduğunu söyledi. Rafet Beyi koyarlarsa yine çalışacağız ama biz bir dinamizm istiyoruz” dedi.

Yerel seçimlerle ilgili soru üzerine Ak Parti Başkan Vekili Nesim İba, “Yerel seçimlerde iddialıyız. Şu an bir adayımız olmamasına rağmen iddialıyız. Ben her zaman şunu söyledim. Recep Gürkan hizmet etmedi mi? Herkes kendine göre kendi döneminde iyi hizmet etti. Ondan önce de hizmet yapıldı. Ama ben iddia ediyorum biz daha iyi hizmet edeceğiz ve Recep Başkan’da bunu çok iyi biliyor. Göstergeler de gösteriyor, Edirne Belediyesini ilk seçimde alacağız. Hiç şüphemiz yok” dedi.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER