SON DAKİKA

Edirne Güncel Gazetesi

‘NUTUK REHBERİNİZ OLSUN”

Gürkan, “Atatürk’ün ilkeleri ışığınız; Mustafa Kemal Atatürk’ün kaleme aldığını Nutuk ise rehberiniz olsun”

‘NUTUK REHBERİNİZ OLSUN”
Bu haber 21 Eylül 2017 - 15:15 'de eklendi ve 251 kez görüntülendi.

Edirne Belediye Başkanlığı; 2017-2018 eğitim ve öğretim yılı nedeniyle okullara basketbol, voleybol ve futbol topu ile Mustafa Kemal Atatürk’ün kaleme aldığı ‘Nutuk’ kitabı hediye etti. 2017-2018 eğitim ve öğretim yılında tüm öğrencilere başarılar dileyen Gürkan, “Atatürk’ün ilkeleri ışığınız; Mustafa Kemal Atatürk’ün kaleme aldığını Nutuk ise rehberiniz olsun” dedi.

Edirne Belediyesi her yıl olduğu gibi bu yıl da İlköğretim Haftası’nda, öğrenci ve öğretmenleri unutmadı. Edirne Belediyesi Meclis üyeleri, 2017-2018 eğitim ve öğretim yılının ilk gününde okulları ziyaret ederek, öğretmen ve öğrencilere başarıları diledi.

Edirne Belediye Başkanlığı tarafından Edirne Merkez’de 78 okula 2 basketbol, 2 voleybol, 2 futbol topu olmak üzere 468 adet top ve 27 ilkokula toplamda 5 bin adet ‘Nutuk’ kitabı takdim etti.

2017-2018 eğitim ve öğretim yılının tüm öğrencilere, velilere ve öğretmenlere hayırlı olmasını dileyen Gürkan, “Edirne Belediyesi olarak, öğrencilerin sportif faaliyetlerini desteklemek için top ile Mustafa Kemal Atatürk’ün kaleme aldığı ve her öğrencinin mutlaka okuması gereken Nutuk Kitabını hediye ettik. Dünyanın

en önemli eserlerinden bir olan Nutuk, düşman işgalindeki ülkemizin nasıl bağımsızlık mücadelesi verdiğini, Cumhuriyet’in nasıl kurulduğunun bizzat Mustafa Kemal Atatürk, tarafından anlatıldığı bir kitaptır. Tarihten geleceğimize ışık tutan eşsiz bir eserdir. Atatürk’ün ilkeleri ışığınız, Nutuk rehberiniz olsun. İyi dersler” dedi.

 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER