SON DAKİKA

Edirne Güncel Gazetesi

ÖĞRENCİLERE GERİ DÖNÜŞÜM EĞİTİMİ

Atıkları Geri Kazanalım” isimli bir eğitim projesi başlatıldı.

ÖĞRENCİLERE GERİ DÖNÜŞÜM EĞİTİMİ
Bu haber 25 Şubat 2018 - 11:06 'de eklendi ve 484 kez görüntülendi.

Edirne Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü Çevre Koruma ve Kontrol Birimi tarafından şehir merkezindeki ilkokullarda, “Atıkları Geri Kazanalım” isimli bir eğitim projesi başlatıldı.

Çocuklarda çevre bilincinin oluşturulması ve gelecekte geri dönüşüm konusunda duyarlılık yaratılmasının hedeflendiği eğitim projesi kapsamında; şehir merkezindeki tüm ilkokullarda bir aylık süre içinde bine yakın 3. ve 4. sınıf öğrencilerine Edirne Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü Çevre Koruma ve Kontrol Birimi uzmanlarınca sunumlar gerçekleştirilecek.

Edirne Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü Çevre Koruma ve Kontrol Birimi’nden yapılan açıklamada; eğitimlerde öğrencilere atık piller, atık bitkisel yağlar, elektronik atıklar ve ambalaj atıklarının geri dönüşümleri konusunda bilgiler verileceği belirtilerek, “Erken yaşta çevre bilincini oluşturmak ve bu kavramı içselleştirip, ilerleyen dönemlerde de çocukların bunu hayatlarının bir parçası haline getirmelerini sağlamak amacıyla yapılan eğitimlerde, eğlenceli ve eğitici  videolarla da sunumlar daha öğretici hale getiriliyor. Ayrıca okullara ambalaj atığı kutusu, kâğıt/karton ve atık pil kutuları bırakılarak çocukların geri dönüşüme katkı yapmaları sağlanarak , ailelerini de bu konuda bilinçlendirme ve evlerinde de atıkları ayrıştırma sözü alınıyor” denildi.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER