SON DAKİKA

Edirne Güncel Gazetesi

ÖĞRENCİLERİN GÜVENLİĞİ İÇİN TRAFİK İKAZ SİSTEMİ

Trafik akışının riskli olduğu kesimlerde güvenli ulaşımı sağlamak amaçlanıyor.

ÖĞRENCİLERİN GÜVENLİĞİ İÇİN TRAFİK İKAZ SİSTEMİ
Bu haber 19 Ocak 2018 - 8:11 'de eklendi ve 452 kez görüntülendi.

Edirne Merkez’de bulunan Uzunkaldırım Caddesi ile Tarlakapı Caddesi kesişişimde yer alan kavşak noktaya öğrencilerin güvenliği için trafik ışıklı ikaz sistemi kuruldu.

                Edirne Valiliği İl Trafik Komisyonu’nun 08.05.2014 tarih 2014/56 sayılı İl Trafik Komisyonu Kararı ile trafik ışıklı ikaz sistemi kurulması kararının ardından harekete geçen Edirne Belediyesi, trafik ışıklı ikaz sistemini kurarak, çalışır hale getirdi.

Edirne Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen çalışma sonunda söz konusu alana kurulan trafik ışıklı ikaz sistemi, özellikle İsmail Güner Ortaokulu öğrencilerinin okula giriş ve çıkış saatleri dikkate alınarak düzenlendi. Bu kapsamda trafik ışıkları sabah 08.00 ile 09.00; öğlen 13.00 ile 13.30; akşam da 18.00 ile 18.30 saatleri arasında aktif olacak. Diğer zamanlarda ise aralı (sürekli yanıp-sönen) olarak çalışacak.

Edirne Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü yetkilileri yaptıkları açıklamada, amaçlarının öğrencilerin sağlıklı ve sorunsuz bir şekilde eğitim kurumlarına ulaşmalarına yardımcı olmak ve trafik akışının riskli olduğu kesimlerde güvenli ulaşımı sağlamak olduğunu belirtti.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER