SON DAKİKA

Edirne Güncel Gazetesi

OHHH BE..NİHAYET..!

SELİMİYE MEYDANI PROJESİ NİHAYET ONAYLANDI

OHHH BE..NİHAYET..!
Bu haber 01 Aralık 2019 - 10:52 'de eklendi ve 3.715 kez görüntülendi.

Selimiye Cami Çevresi Kentsel Tasarım Projesi nihayet onaylandı. Edirne Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu tarafından onaylanan proje ile yıllardır atıl vaziyette duran Selimiye Meydanı yeni bir görünüme kavuşacak.

  Selimiye Meydan projesinin onaylanması Edirne’de sevinçle karşılandı. Projenin onaylanması en çok da Arasta Çarşısı esnaflarını sevindirdi.Meydanın atıl vaziyette durmasından dolayı esnafın iş yapamaz hale geldiğini söyleyen Arasta Esnafları Dernek Başkanı Adem Bayrak, projenin onaylanmasıyla büyük mutluluk yaşadıklarını söyledi. Vakıf kiralarındaki artışla üzülen esnafın projenin onaylanmasıyla sevindiğini kaydeden Dernek Başkanı Bayrak, en kısa sürede projenin uygulanıp meydanın yeni bir görünüme kavuşmasını beklediklerini kaydetti.

Bayrak, “Selimiye çevresinin düzenlenmesiyle ilgili karardan çok mutlu olduk. Vesile olanlara teşekkür ediyoruz. Edirne’mize ve çarşımıza güneş doğmuş olur. Uzun yıllardır atıl vaziyette duruyordu. Bir an önce atıl vaziyetten kurtulup gerekli çevre düzenlemesinin yapılmasını bekliyoruz.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER