SON DAKİKA

Edirne Güncel Gazetesi
Melih Yurduseven

OKAN GAYTANCIOĞLU-2

OKAN GAYTANCIOĞLU-2
Bu haber 04 Mart 2021 - 21:26 'de eklendi ve 153 kez görüntülendi.

TBMM de İlimizi temsil eden üç Milletvekili hakkında köşe yazma isteğimin ilkini Okan Hoca ile ilgili bir köşe yazısı ile gerçekleştirmiştim. Her köşe yazıma olduğu gibi gerek sosyal medya hesaplarımdan gerekse de kişisel iletişim araçları aracılığı ile gelen olumlu olumsuz eleştirileri de sizlerle paylaşarak okurlarımın isteklerini yerine getirmeye gayret gösteriyorum.Çarşamba günkü yazıma gelen ve bu konuyu da yazmamı isteyen bir okurumun talebini yerine getirmek amacıyla ikinci bir yazı kaleme almak gereğini duydum.Söyle diyor okurum; “Hocam; Okan Hoca Tarım danışmanı olunca kendini çok yükseklerde gördü hatta bırakın siyasi sataşmaları Cumhurbaşkanı ile alakalı söylemleri ile kamu oyunda uzun süre yer almıştı.Aylarca kamuoyunda kendisi ile ilgili yapılan eleştirileri hatırlatmak istiyorum.Madem Okan Hocayı yazıyorsunuz bunları da yazın.” demiş.

Konusu da Cumhurbaşkanına hakaret filanda değildi.Hatta ben o konuda görüş ve düşünce içeren tek bir cümle dahi yazmayı hatta söylemeyi dahi düşünmemiştim.Ta ki, Okan Hocanın erdemlilik gösterip; “bu şekilde bir ifade kullanmam yanlıştı” şeklindeki açıklamasına kadar.Adına U dönüşü deyin, korktu deyin, pişmanlık deyin, erdemli hareket etti deyin, velhasıl ne derseniz deyin o söylemlerden sonra bu açıklamayı yapması bana göre olgunluk ve Okan Hocaya yakışan davranıştı.

 Bakın açıklamasında neler söylemiş Okan Gaytancıoğlu, “Cumhurbaşkanı’nı eleştiriyorum ama bu şekilde bir ifade kullanmam yanlıştı. Söylediklerimden üzgünüm ama pişman değilim. CHP Keşan İlçe Başkanlığı’nda yarım saatlik bir konuşma yaptım. Konuşmanın bütünü incelenmemiş. Sadece orada bir kısım alınmış. Diyecek bir şey yok. Bana yakışmayan bir ifade. Ben hükümeti her türlü eleştiriyorum, Cumhurbaşkanını eleştiriyorum ama bu şekilde bir ifade kullanmam yanlıştı. Bunu kabul ediyorum. Ancak sonucu böyle oldu ve konu savcılığa intikal etti. Savcılık soruşturmayı açmış ve dosyam da Meclis’e geldi. Yapacak bir şey yok. Tepkiyi gösterenler kişiliklerini de göstermişlerdir. Bundan sonra siyasetimize devam edeceğiz. Halkın seçtiği insanlarız.”

Okan Hocayı çok iyi tanıyan ve sıkı fıkı dostluğu olan biri değilim.Ama beyefendi, kibar ve nazik tavırları ile beğenilen, uzmanlık alanı olan Tarım konusunda bilgili ve görgülü bir Akademisyen olan Gaytancıoğludan doğrusunu isterseniz ben bu tür ifadelerin yer aldığı açıklama beklemezdim.Kaldı ki; demokratik parlamenter sisteme inanan ona en fazla bağlı ve onu koruma ver kollama konusunda caba harcayan bir parti olduğunu bildiğimiz bir partiye mensup Milletvekili olması nedeniyle de beklemem.

Seversin sevmezsin, ona kimse karışamaz tabii ki ama Cumhurbaşkanlığı makamına ve bu sistemin o makama oturttuğu kişiye karşı Okan hoca gibi birinin şimdi yanlışlığını kabul ettiği ifadeleri kullanmasını doğru bulmam.Siyasette eleştirmek elbette var ama adabınca tabii ki.Neyse ben Hocama kamuoyunda kendisi ile ilgili olarak ifade edilen söylemlerden bahsetmek istiyordum ama okurumun açıklama istediği konu yazının büyük bölümünü aldı.İnşallah yeni bir yazımda hem de daha birikmesini sağlamak avantajı ile ifade etmeye çalışırım.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER