SON DAKİKA

Edirne Güncel Gazetesi

OKUL KANTİNLERİ DENETLENİYOR

Edirne Belediyesi Gıda Denetim ve İş Yeri Denetim Birimi, 2017-2018 eğitim ve öğretim yılının başlamasıyla birlikte okul kantinlerine yönelik denetimleri sıklaştırdı.

OKUL KANTİNLERİ DENETLENİYOR
Bu haber 07 Ekim 2017 - 9:27 'de eklendi ve 365 kez görüntülendi.

Ekiplere eşlik eden Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Ertuğrul Tanrıkulu, “Kantinlerin hijyen koşullarına, satılan ürünlerin son kullanma tarihlerine bakıyoruz. Ürünlerin uygun kullanılıp kullanılmadığı denetliyoruz. Çocuklarımız bizim için çok önemli” dedi.

2017-2018 eğitim ve öğretim yılının başlamasıyla birlikte Edirne Belediyesi Gıda ve İşyeri Denetim Birimi; okul kantinlerine yönelik denetimlerini de sıklaştırdı. Bugüne kadar 35 okul kantinini denetleyen ekiplere Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Ertuğrul Tanrıkulu da eşlik etti.

Okul kantinlerinin hijyen kurallarına uyup uymadıklarını kontrol ettiklerini ifade eden Tanrıkulu, “Edirne Belediyesi Gıda Denetim Birimi ve İş Yeri Denetim Birimi’yle beraber Edirne Merkez’deki tüm okulların kantinlerini denetliyoruz. Kantinlerin hijyen koşullarına, kantinde satılan ürünlerin son kullanma tarihlerine; uygun kullanıp kullanılmadıklarına ve kantinleri işletenlerin sağlık raporlarına bakıyoruz. Çocuklarımıza sağlıklı ve proteini yüksek gıdalar verilmesi için gereken bütün uyarıları yapıyoruz” dedi.

Yapılan denetimlerde çok fazla aksaklıklara rastlamadıklarını ifade eden Tanrıkulu, “Gazlı içeceklerin satılmaması, özellikle içinde mısır şurubu bulunan; çocukların hormonel dengelerini bozacak ürünlerin satılmaması çok güzel bir şey. Yaptığımız denetimlerde çok fazla bir aksaklığa rastlamadık. Buda bizleri çok sevindirdi. Buradan da İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne ve müdürlük çalışanlarına çok teşekkür ediyoruz. Tarım İl Müdürlüğü de kantin denetimleri yapıyor. Bizde uyarılarda bulunuyoruz. Çocuklar hepimizin geleceği. Onlar sağlıklı ve proteini bol gıdalarla beslenmeli” ifadelerine yer verdi.

Tanrıkulu, okul kantinlerine yönelik denetimlerin devam edeceğini söyledi

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER