SON DAKİKA

Edirne Güncel Gazetesi

Organlarıyla Nakil İçin Bekleyen Hastalara Umut Oldu

4 kızı ve 3 oğlunun onayı ile karaciğeri ve iki böbreği bağışlanarak organ bekleyen hastalara umut oldu

Organlarıyla Nakil İçin Bekleyen Hastalara Umut Oldu
Bu haber 22 Kasım 2017 - 7:57 'de eklendi ve 210 kez görüntülendi.

Edirne İl Sağlık Müdürlüğümüze bağlı Edirne Sultan 1. Murat Devlet Hastanesinde yatmakta olan hasta H.A.’nın 15 Kasım 2017 günü beyin ölümünün gerçekleştiği Beyin Ölüm Kurulu tarafından tespit edildi. Bunun üzerine, hastanın gözetimini sağlayan anestezi ve reanimasyon yoğun bakım ünitesi sorumlu hekimi ve hastane organ nakil koordinatörü tarafından ailesine organ bağışı konusunda bilgi verildi.

H.A.’nın 4 kızı ve 3 oğlunun onayı ile karaciğeri ve iki böbreği bağışlanarak organ bekleyen hastalara umut oldu. İstanbul Bölge Koordinasyon Merkezinin koordinasyonu ile gelen ekip tarafından alınan organlar nakil bekleyen hastalara ulaştırıldı.

Edirne İl Sağlık Müdürü Dr.A.Muhsin Kişioğlu konuya ilişkin yaptığı açıklamada “Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de en önemli sağlık sorunlarından biri; tedavisi sadece organ ve doku nakli ile mümkün olan hastalıklardır. Organ bağışı ve organ nakli sayılarının yetersizliği, son dönemde organ yetmezliği nedeniyle tedavi görmekte olan birçok hastanın organ beklerken hayatını kaybetmesine neden olmaktadır. Vefat eden hastamıza Allah’tan rahmet diliyorum. Kendi acılarını bir kenara bırakıp, organ bekleyen hastalara umut olan yakınlarına bu ulvi hareketlerinden dolayı şahsım ve İl Sağlık Müdürlüğüm adına teşekkür ediyor, şükranlarımı sunuyorum.” dedi.

Hastane Başhekimi Uzm.Dr.Rızvan Orhan da bağışta bulunan aileye yaptıkları işin ne kadar kutsal olduğunu belirtti ve “Babanızın hayat verdiği hastaları düşündüğünüzde ne kadar doğru bir karar verdiğinizi anlayacaksınız, umutla bekleyen hastalara ışık oldunuz” diyerek teşekkür etti ve başsağlığı dileklerinde bulundu. Devlet Hastanesi çalışanlarına da bağış ve nakil sürecini çok iyi yönetmeleri dolayısıyla ayrı ayrı teşekkür etti.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER