SON DAKİKA

Edirne Güncel Gazetesi

Pekcanlı, “Kırsalın doğal pazarı aslında çalma değil ortak bir projedir”

Pekcanlı, “Kırsalın doğal pazarı aslında çalma değil ortak bir projedir”
Bu haber 10 Haziran 2021 - 7:31 'de eklendi ve 122 kez görüntülendi.

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Fevzi Pekcanlı, yarın açılacak olan Üretici Kadınlar Pazarı öncesinde yaptığı açıklamada pazar kurma işinin Edirne Ticaret ve Sanayi Odası’nın değil belediyenin görevi olduğunu söyledi.


Edirne’de ETSO Kadın Girişimciler Kurulu’nun önderliğinde kurulan kırsalın doğal pazarının üretici kadınlar pazarı adı altında belediyenin organizasyonuyla kurulacak olması, tartışmalara neden oldu.

Pekcanlı, “Kırsalın doğal pazarı aslında çalma değil ortak bir proje. Ama geçtiğimiz günlerde belediye başkanımızda açıkladı, halk pazarlarını açma işi belediyeye aittir. Sanayi odası pazara karışırsa o zaman fen işlerine de, temizlik işlerinde karışsın belediyenin. Sanayi odasının kadınları o yöneticiler her işi yapsınlar. Pazarın açılması kapatılması yasalarla belirlenmiştir. Hiçbir kurum Pazar açma kapama yetkisine sahip değildir. Edirne belediyesi bu sorumluluğu tamamen kendi üzerine alıp, çağdaş bir kadın pazarı kırsalın pazarını oluşturmaya çalıştı. Uzun süredir belediye başkan yardımcımızın başkanlığında heyet kuruldu çalışmalar yapıldı. Panademide dolayı süre uzayınca, buraya emek veren kadınlarımızda baskılarını anlıyorum ama önümüzdeki Perşembe açılacak. Edirne belediyesi bu anlamda bütün hazırlıklarını yaptı. Bir emek hırsızlığı değil, Pazar işi zaten belediyenin işi. Niye pazarın istemeyle alaka bu işin bu tarafına takıldılar bunu anlamış değilim.Bir çokta pazarda tezgah açmak isteyen kadınımızın da Edirne belediyesine müracaat ettiğini gördüm. Perşembe günüde büyük bir açılış olacak” dedi.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER