SON DAKİKA

Edirne Güncel Gazetesi

PTT A.Ş. 177. Yaşını Kutluyor…

“177 Yıllık Mazisiyle PTT, İnsanı Merkeze Alan Millî Bir Kuruluş Olarak Global Bir Oyuncu Haline Geldi”

PTT A.Ş. 177. Yaşını Kutluyor…
Bu haber 20 Ekim 2017 - 14:52 'de eklendi ve 806 kez görüntülendi.

23 Ekim 1840 tarihinde posta hizmetlerini yürütmek üzere Posta Nezareti’nin kurulmasıyla temelleri atılan, yüzyıllar içinde gelişerek millî bir kuruluş yapısına ulaşan Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi (PTT A.Ş.) 177. yaşını kutluyor.

PTT A.Ş.’nin günümüzde küresel bir marka haline geldiğini ve büyük bir kurumsal dönüşümden geçtiğini belirten PTT A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü, Dünya Posta Birliği İdari Konsey Başkanı Kenan Bozgeyik, “PTT A.Ş. posta ve kargo taşımacılığı başta olmak üzere bankacılık, sigortacılık, e-ticaret, lojistik gibi alanlarda başarılı faaliyetler göstererek bir holding yapısına ulaştı. 4 bin 500’ü geçen işyeri sayısı, 40 bini aşan insan kaynağı ile sürdürülebilir kârlı büyümeyi her yıl üstüne koyarak gerçekleştiren PTT’miz, Dünya Posta Birliği İdari Konsey Başkanlığı unvanı ile küresel posta sektörüne yön veriyor, sektörün gelişimine liderlik ediyor” dedi.

PTT A.Ş.’nin e-ticaret alanında da global bir oyuncu haline geldiğini kaydeden Genel Müdür Bozgeyik, “ePttAVM.com platformumuzu dünyaya açıyoruz. Yurt dışı işbirliklerimizle posta kuruluşlarının e-ticaret altyapılarının geliştirilmesine destek veriyor, onların mevcut teknik altyapıları ve ürün havuzlarıyla kolaylıkla entegre olabilecekleri bir e-ticaret platformu sunuyoruz. ePttAVM.com, KOBİ ve perakende tedarikçilerinin e-ihracat kapısı olma yolunda da ilerliyor” diye konuştu.

PTT A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü, Dünya Posta Birliği İdari Konsey Başkanı Kenan Bozgeyik, kargo alanında PTT’nin Türkiye’nin en geniş dağıtım ağına sahip olduğunu ve bu sektörde Ar-Ge yatırımlarını artırarak vatandaşa daha kaliteli hizmet sunmak için çalıştıklarını ifade etti. Günümüzde kargosunu teslim almak üzere bütün gün evde beklemek istemeyen bir müşteri profili olduğunu söyleyen Genel Müdür Bozgeyik, “PTT A.Ş. olarak standart teslimata alternatifler geliştiriyoruz. ‘Kargomat 7/24’ adıyla yeni bir hizmeti 177. yılımızda uygulamaya alıyoruz. Bu sayede gönderilerin Kargomat 7/24 cihazından da alınabilmesi seçeneğini sunarak kullanıcılar üzerindeki zaman ve mekan kısıtlamasını kaldırıyoruz” dedi.

177. yılda bankacılık sektörüne de PTT A.Ş. olarak damga vuracaklarını belirten PTT A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü, Dünya Posta Birliği İdari Konsey Başkanı Kenan Bozgeyik, bu alandaki gelişmelerle ilgili şunları söyledi: “176. yılımızda, yani geçtiğimiz sene PTT A.Ş. olarak 177. yıl şerefimize 177 işyeri açmayı hedefledik. Bu hedefimizin üzerinde başarı göstererek 185 işyerimizi hizmete sunduk. Bununla beraber halkımızın bankacılık işlemlerini kolaylıkla yerine getirebilmesi adına 50’yi aşkın mobil şubemizi devreye aldık. Önümüzdeki dönemde geliştireceğimiz ve sunacağımız ürün ve hizmetlerle hedefimiz vatandaşlarımızın tek adresi olabilmek. Onun için var gücümüzle çalışıyoruz.”

PTT A.Ş.’nin 177. kuruluş yıldönümü çerçevesinde gerçekleştirilmesi planlanan bazı etkinlikler şunlardır:

– PTT A.Ş. işyerlerinde kullanılan ücret alma makinelerinde 177. kuruluş yıldönümü ile ilgili flam uygulaması yapılacaktır.

– 177. kuruluş yıldönümü kapsamındaki etkinlikler PTT A.Ş. internet sitesinde, sosyal mecralarda, PTTMatiklerde ve Kapalı Devre Merkezi Yayın Sistemi’nde yayımlanacaktır.

– 23 Ekim 2017 Pazartesi günü PTT A.Ş. Genel Müdürlük Binası süslenecektir. Ayrıca tüm illerde Başmüdürlüklerce binaların bayraklarla süslenmesi ve ışıklandırma yapılması çalışmaları gerçekleştirilecektir.

– 23 Ekim 2017 Pazartesi günü tüm illerde Başmüdürlüklerce 177. kuruluş yıldönümü vesilesiyle yerel basın ile bilgilendirmeleri yapılacaktır.

– 23 Ekim 2017 Pazartesi günü Başmüdürlüklerce 1. ve 2. sınıf merkezlerde 177. müşteriye yerel basın ve protokolün hazır bulunduğu bir törenle filatelik ürün armağan edilecektir.

– 23 Ekim 2017 Pazartesi günü Başmüdürlüklerce il ve ilçelerde bulunan en üst mülki amir ziyaret edilerek günün anlam ve önemi konusunda bilgilendirme yapılacaktır. Valilere Pul Albümü takdim edilecektir.

-177. kuruluş yıldönümü etkinlikleri kapsamında Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi (PTT A.Ş.) ile Türkiye Filateli Dernekleri Federasyonu işbirliğiyle “Ankara 2017 Milli Pul Sergisi” düzenlenmiştir. Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakan Yardımcısı Yüksel Coşkunyürek ile PTT A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Kenan Bozgeyik’in de katıldığı sergi, filatelinin önemine değinen konuşmaların ardından kurdele kesilerek açılmıştır. Türk filatelisinin tanıtımı, yaygınlaştırılması ve yeni koleksiyonerler yetişmesine katkı sağlanması amacıyla gerçekleştirilen sergi, 19-29 Ekim 2017 tarihleri arasında “Anafartalar Mahallesi Altınsoy Caddesi No: 3 Sıhhiye/ANKARA” adresindeki CerModern sergi alanında ziyaret edilebilecektir.

Ankara 2017 Milli Pul Sergisi’nin açılışının yapıldığı 19 Ekim 2017 tarihinde içerisinde 3 TL bedelli özel gün zarfı ile yurt içi 1,80 TL ve yurt dışı 3,70 TL bedelli seri numaralı pul baskılı posta kartının bulunduğu portföy 15 TL bedelle satışa sunulmuştur. Aynı gün sergi alanında mesai saatleri içerisinde “2017 Milli Pul Sergisi 19.10.2017 ANKARA” ibareli özel gün zarfına ait özel tarih damgası kullandırılmıştır. Söz konusu filatelik ürünler sergi alanı, PTT işyerleri, www.filateli.gov.tr adresi ve filateli cep uygulamasından edinilebilecektir. Sergi çerçevesinde 5 farklı Ankara görselinden oluşan toplam 5 bin adet posta kartı ziyaretçilere ve öğrencilere ücretsiz dağıtılmıştır.

“PTT’NİN TARİH YOLCULUĞU METRODA” KONULU PUL SERGİSİ YAPILACAK

Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi’nin (PTT A.Ş.) 177. kuruluş yıldönümü etkinlikleri çerçevesinde “PTT’nin Tarih Yolculuğu Metroda” konulu pul sergisi açılacaktır. PTT A.Ş.-İBB METRO işbirliğiyle gerçekleştirilecek sergi, 23-25 Ekim 2017 tarihleri arasında Yenikapı Metro-Marmaray aktarma noktasında bulunan sergi alanında ziyaret edilebilecektir. 23 Ekim 2017 tarihinde mesai saatleri içerisinde pul sergisindeki filateli gişesi ile Sirkeci PTT Merkez Müdürlüğü’nde “PTT’nin Tarih Yolculuğu Metroda 23.10.2017 İSTANBUL” ibareli özel gün zarfına ait özel tarih damgası kullandırılacaktır. Ayrıca söz konusu özel gün zarfları 3 TL bedelle PTT işyerlerinde, www.filateli.gov.tradresinde ve filateli cep uygulamasında satışa sunulacaktır.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER