SON DAKİKA

Edirne Güncel Gazetesi

Recep Gürkan, “Bir insanın anavatanı çocukluğudur.”

“ÇOCUKLARIMIZIN VATANINA SEVGİ TOHUMLARI EKİYORUZ”

Recep Gürkan, “Bir insanın anavatanı çocukluğudur.”
Bu haber 22 Nisan 2018 - 11:18 'de eklendi ve 506 kez görüntülendi.

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, “Bir insanın anavatanı çocukluğudur. Biz çocuklarımızın vatanına sevginin, barışın ve hoşgörünün tohumlarını ekiyoruz. Atatürk’le, Demokrasi’yle, Cumhuriyet ile nefes alan bir kentte yeşerip; tüm dünyayı sarsın diye” dedi.

                Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle yayınladığı mesajda şunlara yer verdi:

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kurulduğu 23 Nisan 1920 tarihi Türk Milleti için bir dönüm noktası olmuştur. Türk Milleti; egemenliği, istikbali için var gücünle mücadele etmiş; bu mücadelesini ise Türkiye Büyük Millet Meclisi ile taçlandırarak, istikbalini tüm dünyaya ilan etmiştir. Kurtuluş Savaşı’yla zor günler yaşayan Yüce Türk Milleti; Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde büyük bir azim ve kararlılıkla yeniden hürriyetine, bağımsızlığına kavuşmuştur; “Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir” diyerek Cumhuriyetimizin temellerini atmıştır.

Mustafa Kemal Atatürk; bu önemli günü egemenliği ve bağımsızlığı sonsuza kadar sürdürecek geleceğimizin teminatı çocuklarımıza armağan etmiştir. Çünkü kahraman Türk Milleti’nin eşsiz çocukları  bu ülkenin yarınları, istikbali, ümitleri, geleceğidir. ‘Küçük hanımlar, küçük beyler; sizler hepiniz geleceğin bir gülü, yıldızı, bir mutluluk parıltılarısınız. Memleketi asıl aydınlığa boğacak sizsiniz. Kendinizin ne kadar mühim, kıymetli olduğunuzu düşünerek ona göre çalışınız. Sizlerden çok şeyler bekliyoruz’ diyen Mustafa Kemal Atatürk; çocuklarımızın her zaman rehberi, ışığı, yolu olmuştur.

Ne mutlu ki bizlere; Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün kurmuş olduğu, Türkiye Cumhuriyeti’nin temel taşı, ulusal egemenliğimizin simgesi olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşunun 98. Yıldönümünü ve Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlamanın bir kez daha gururunu, mutluluğunu ve coşkusunu yaşamaktayız. Hiç kuşkusuz ki; 5 farklı medeniyete ev sahipliği yapan; bağrında güçlü bir tarihi ve kültürü barındıran Edirne her zaman laiklikten, cumhuriyetten ve demokrasiden yana oldu. Bu nedenden dolayı Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere bıraktığı emanete sahip çıkmaya; çocuklarımızın aklın ve bilimin ışığında, özgüveni yüksek bireyler olarak yetişmesi için var gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz. Çünkü bir insanın anavatanı çocukluğudur. Atatürk’le, Demokrasi’yle, Cumhuriyet ile nefes alan Edirne’de çocuklarımızın vatanına; sevginin, barışının, hoşgörünün tohumlarını ekiyoruz ki; bu topraklarda yeşerip, tüm dünyayı sarsın diye. Demokrasinin, aziz Türk Milleti’nin bağımsızlığının ve egemenliğinin simgesi Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 98. Kuruluş Yıldönümü ile 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyor, bu anlamlı günü tüm dünya çocuklarına armağan eden Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını saygı, minnetle ve rahmetle anıyorum.”

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER