SON DAKİKA

Edirne Güncel Gazetesi

SAADET PARTİSİ HALKLA BULUŞTU

Genel Başkan yardımcılarının katılımıyla halkla buluşma programları düzenlendi.

SAADET PARTİSİ HALKLA BULUŞTU
Bu haber 13 Mart 2018 - 14:53 'de eklendi ve 735 kez görüntülendi.

Saadet Partisi Genel Merkezi’nin düzenlediği program çerçevesinde tüm illerde Genel Başkan yardımcılarının katılımıyla halkla buluşma programları düzenlendi.

Saadet Partisi Edirne İl Teşkilatı da geçtiğimiz Cuma günü Genel Merkez’den katılan Planlamadan sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve eski Üsküdar Belediye Başkanı Yılmaz Bayat’ın katılımıyla çarşı pazar ziyaret edilerek halkımızla görüşmeler yapıldı.

Halkımızın büyük ilgi gösterdiği buluşmalarda birçok sorular sorulduğu gibi, ülkemizin içine düşürüldüğü ekonomik, siyasi ve ahlaki konularda da şikâyetlerde bulunanlar oldu.

Esnafımızın şikâyetlerinden bazıları şöyle;

· Öğle oldu daha siftah yapmadık!

· İş yok!

· Yunanistan ile olan gerilimden dolayı onlar da gelmiyor.

· Türkiye’nin hali hiç iyi değil. Buna kim çare bulacak?

· Kötü gidişatı Saadet Partisi değiştirebilir…

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Yılmaz Bayat, “Saadet Partimizin ortaya koyduğu dik duruş, düşünce, fikir ve beyanatlar halkımız tarafından fevkalade kabul gördü. Bu da gösteriyor ki, Milletimiz yeniden Milli Görüş iktidarını bekliyor” dedi.

Yılmaz Bayat, son günlerde sıkça tartışılan ittifak konusuna da değinerek; “Herkes hukuk çerçevesinde herkesle ittifak yapabilir. Biz bu konuda kimseyle herhangi bir pazarlığa girmedik. Ancak bir ittifak, karşı tarafı gayrı milli olarak tanımlıyorsa bu kabul edilemez. Bu, ülkede artan kutuplaşmayı önlemez, daha da keskinleştirir” açıklamasını yaptı.

Kınayanların kınamasına bakmadan, sadece Cenab-ı Hakk’ın rızasını, Ülkemizin ve milletimizin faydasını düşünerek tavır ortaya koyduklarını belirterek, “Şu anda memleketimizde öyle bir hava doğdu ki adeta Saadet Partisi rehber oldu, pusula oldu. Ve bizi dinleyen, bizi anlayan milyonlarca insan var. Özellikle de gençler arasında” şeklinde konuştu.

Saadet Partisi dışında bir Milli Görüş olmayacağını, bunu iddia edenlerin sadece kendilerini aldattıklarına da vurgu yapan Yılmaz Bayat, bu konuda şunları kaydetti;

“- Milli Görüş, Erbakan Hoca’nın kurduğu bütün fabrikaları satıp yıkmak değildir.

– Milli Görüş, bu ülkeyi borca mahkûm etmek hiç değildir.

– Milli Görüş, şahsiyetli bir dış politika izleyeceğine bugün geldiği noktada AB’nin kapısına yapışmak değildir.

– Milli Görüş, karşısında büyük tehlikeler olsa bile dik durmayı gerektirir.

– Milli Görüş, risk almayı gerektirir.

Eğer siz bunlardan hiçbirini yapamıyorsanız, Milli Görüş iki dudağınız arasındaki bir kelimeden ibarettir” diye konuştu.

YILMAZ BAYAT, SAADET’İN KRİTERLERİ

Türkiye’nin önümüzdeki dönem siyasetini Saadet Partisi’nin belirleyeceğine vurgu yapan Bayat, Saadet Partisi’nin kriterlerini şu şekilde sıraladı: *Bizim siyasi üslubumuz var. Üslubumuz bize kucaklaşmayı emrediyor.

* Bizim yönetim anlayışımız; işi ehline vermek.

*Bizim bir Türkiye vizyonumuz var. Hem içerisinde yaşayan insanlar ‘ne kadar güzel bir memleketim var’ desin, dışarıdan bakanlar da Türkiye’ye imrensin.

*Adalette 70’inci 80’inci sırada olmak istemiyoruz.

*Yolsuzlukta zirve yapan ülkelerin arasında sayılmak istemiyoruz. *Biz ekonomik olarak dışarıya, bağımlı, muhtaç borca mahkûm bir ülke olmak istemiyoruz.

*Kendi sanayisini kurmuş, ihtiyacı olan her şeyi kendisi üretmiş, kendi kendine yeterli zirve yapan bir ülke olmak istiyoruz.

*Bizim vizyonumuz farklı. En büyük kalemin faiz olduğu bir bütçe istemiyoruz, denk bütçe istiyoruz.

*Asgari ücretin açlık sınırında kalmasına rıza gösteren bir ülke olmak istemiyoruz.

*Yarısı boşalmış, toprakların çoğu ekilmeyen, çiftçileri mağdur, geçim sıkıntısı çeken bir ülke olmak istemiyoruz.

*Biz Avrupa’nın, Amerika’nın etine, sütüne, mercimeğine, samanına, buğdayına muhtaç bir ülke olmak istemiyoruz.

*Bizim vizyonumuza onların hayalleri bile erişemez.

ETSO ZİYARETİ

Yılmaz Bayat’ın programı Edirne Ticaret ve Sanayi Odası ziyareti ile devam ettirildi.Ziyarette ETSO Meclis Başkanı Mehmet Eren ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile görüşüldü. Görüşmede Edirne’nin ekonomik durumu, kalkınması, işsizlik sorunu ve çözüm önerileri üzerinde duruldu.

GENÇLERLE BULUŞMA

Akşam da Saadet Partisi İl Teşkilatında Yönetici ve Gençlerle bir araya gelen Yılmaz Bayat, “ERBAKAN’I ANLAMA VE ANMAK” konusunda bir sunum yaptı. Gençlerin yoğun ilgi gösterdiği programda, Erbakan’ın bilhassa Siyaset, İlim ve Edep konularındaki örnek devlet adamlığını yaşanılan örnekleri ile anlattı.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER