SON DAKİKA

Edirne Güncel Gazetesi

SAADET YENİDEN AV SİNAN TEKİN DEDİ..

SAADET YENİDEN AV SİNAN TEKİN DEDİ..
Bu haber 13 Eylül 2021 - 13:03 'de eklendi ve 172 kez görüntülendi.

Saadet Partisi Edirne İl Teşkilatı tarafından bugün gerçekleştirilen olağan genel kurulda tek listeyle seçime giren mevcut Başkan Av. Sinan Tekin, güven tazeleyerek yeniden başkan seçildi.


Av. Sinan Tekin, kongrede yaptığı konuşmada, “Rahmetli Erbakan Hocamız Milli Nizam Partisi olarak 7 Ekim 1970 çarşamba günü Ayvazoğlu Sinemasında Edirneli hemşehrilerimizle buluşmuştu. O günü hatırlayan dava büyüklerimiz şu an kongre salonunda bulunuyorlar. Tam 51 yıl önce Erbakan Hocamız Edirne’den yaşanabilir Türkiye’nin, yeniden büyük Türkiye’nin ve yeni bir dünyanın nasıl kurulacağını anlatıyordu. O gün o salonda inanç vardı, şuur vardı, samimiyet vardı ve ihlas vardı. O gün bu teşkilat hangi inançla yola çıktıysa, hangi ruh ve heyecana sahipse; bugün de aynı coşku ve heyecanla hedefe doğru yürüyoruz. Saadet Partisi’nin sınırlarında coğrafi sınırları yoktur. Saadet Partisi’nin sınırlarında bütün insanlık vardır. İşte biz bunun için farklıyız. Bizim farkımız inancımızdır, bizim farkımız fedakarlığımızdır, bizim farkımız samimiyetimizdir. Biz bu milletin tarihiyiz, aslıyız, inancıyız, umuduyuz. Biz büyük bir davanın mensuplarıyız. En zor şartlarda bile inancımızı, kararlılığımızı asla yitirmedik. Bundan sonra da asla yitirmeyeceğiz. Bu aziz millete sevgimizden, bu mübarek vatana bağlılığımızdan dolayıdır. Aynı aşk ve aynı heyecanla hizmete devam edeceğiz. Durmak, yorulmak bize yakışmaz. Tüm Edirne’yi kapı kapı dolaşıp bu davayı aziz milletimize anlatacağız. İnanıyorum ki; gelecek 50 yılı yine Milli Görüşçüler olarak bizler inşa edeceğiz. Çünkü Saadet Partisi siyaseti mevki ve makam için değil Allah rızası için yapan tertemiz bir kadronun adıdır. Bu kadronun tek bir derdi vardır; o da bu ülkeye, bu millete olan aşkıdır, sevdasıdır. Saadet Partisi Türkiye’nin umududur, Saadet Partisi Türkiye’nin aydınlık geleceğidir.” dedi.

Konuşmaların ardından tek listeyle yapılan seçimde mevcut başkan Av. Sinan Tekin, güven tazeleyerek yeniden başkan seçildi. Av. Tekin’in Yönetim Kurulu şu isimlerden oluştu: Cemal Kaya, Faruk Yalçınkaya, Halil İbrahim İriş, Hasan Yüzer, İsmail Yüksel, Mehmet Akif İriş, Mehmet Sevinç, Mustafa Tekin, Remzi Akgül, Selim Kaya, Selim Tekin, Sinan Ersin, Talha Çelebi ve Tezcan Karakütük.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER