SON DAKİKA

Edirne Güncel Gazetesi

Sağlık Yolu yakında Edirnelilerin hizmetinde …

SAĞLIK YOLU’NDA SONA DOĞRU

Sağlık Yolu yakında Edirnelilerin hizmetinde …
Bu haber 11 Nisan 2018 - 15:05 'de eklendi ve 721 kez görüntülendi.

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, iki hastane arasındaki mesafeyi kısaltacak olan Sağlık Yolu’nda incelemelerde bulundu. Sultan 1. Murat Devlet Hastanesi ile Trakya Üniversitesi Balkan Yerleşkesi’ni birbirine bağlayacak olan yolun çalışmalarının büyük ölçüde tamamlandığını ifade eden Gürkan, asfaltlama çalışmasının ardından Sağlık Yolu’nun Edirnelilerin hizmetine sunulacağını belirtti.

Söz konusu yolun Edirne’nin en nitelikli yolu olacağını ifade eden Gürkan, 50 metre genişliğindeki yolda; yürüyüş yolu, araç yolu, bisiklet yolu ve ambulans yolunun yer alacağını ve iki hastane arasındaki mesafenin de azalacağını söyledi.

İki hastane arasında sık sık hasta nakillerinin yapıldığı anlatan Gürkan, “İnsan hayatı her şeyin ötesinde. Saniyeler hatta saliseler bile bir insanın yaşama tutunabilmesi için önemlidir. Biz bu yolu açarak önemli bir kamu hizmetini gerçekleştiriyoruz. Geçtiğimiz aylarda Güney Çevre Yolu’nu da hizmete kazandırmıştık. 5 bin 656 metrelik Güney Çevre Yolu; bin 600 metre uzunluğundaki Sağlık Yolu ve çok kısa zamanda çalışmalarına başlayacağımız 9 bin 160 metre Kuzey Çevre Yolu ile Edirne’ye toplamda 16 bin 416 metre yeni yol kazandırmış olacağız. Tüm bu yatırımlarımız kentte artan trafik sorununa çare olacak” dedi.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER