SON DAKİKA

Edirne Güncel Gazetesi
Melih Yurduseven

SEÇİME DOĞRU…

SEÇİME DOĞRU…
Bu haber 22 Mayıs 2018 - 10:14 'de eklendi ve 670 kez görüntülendi.

Bu başlıkla birçok yazılar yazacağımı umuyorum.

Yazmalıyım da.

Bir Gazetecinin veya yazarın görevlerinden biri de seçimler öncesinde vatandaşlara yol göstericiliği yapıp düşüncelerini onlarla paylaşmasıdır.

24 Haziranda yapılacak olan seçimler için siyasi partilerin belirlemiş olduğu Milletvekili aday listeleri Yüksek Seçim Kuruluna teslim edildi. Kurulun yapacağı inceleme ve araştırma sonrasında sakıncalı bir durum söz konusu olmadığı takdirde de listeler kesinleşmiş olacak ve çalışmalarda start alacak.

Elbette gerek aday adaylarının gerekse de Parti teşkilatların hoşuna gitmeyen durumlar tecelli etmiş olabilir. Bu durumda şikâyetler ve serzenişlerin mevcudiyeti de söz konusudur. Yanlışlık ve hata olarak kabul edilebilecek durumların olmaması, her şeyin hakkaniyet ve doğruluk içinde gerçekleşmesi elbette herkesin dilek ve temennisidir. Ama önemli olan kişilerin menfaatlerinden çok Partilerin menfaatleri göz önü edilerek yapılmış ise bunu kabullenmekte her partilinin görevi olmalı.

Erdemli ve hakkaniyete rıza göstermek siyasetin en egemen davranışı olmalı aslında. Tabii ki yapılanlar hakkaniyete uyularak yapılmış ise.

Listelerin önce açıklanıp ardından değişiklik yapılmış olmasının bir sebebi olmalı ve bu durumun makul sebebi de açıklanmalıdır.

Birileri istediği için, birilerinin istediği olmadığı için değişiklik yapmak bana göre Genel Merkezdeki yetkililerin kendileri ile çelişkisini ortaya koyar.

Listelerdeki sıralama değişiklikleri doğal karşılanabilir de, üst sıraya koyduğun bir kişiyi liste dışına çıkarmak ve listede olmayan birini listeye koymak çok doğru ve adil bir durum olmasa gerek.

Şimdi akla ilk önce gelen şu oluyor; bunların yaşanmış olduğu Siyasi Partide çift başlılık var. Çünkü birinin yaptığını bir diğer bozabiliyor ise orada iki güç var demektir ve güçler savaşı da devam ediyor anlamı taşır.

Buda o partideki sıkıntının devam edeceğini gösterir.

Tabii ki siyasi anlamda önemli olan devam etmemesi ve her şeyin kabul edilerek çalışmalara başlanılmasıdır.

Bunları bizler konuşabilir ve yazabiliri ama siyasi kimlik taşıyan ve dava uğruna mücadele vermesi gerekenler tecelliye rıza gösterip çalışmalarına hız vermelidirler ve adaylarının arkasında dimdik durmalıdır.

Bu her parti için böyledir.

Bize düren görev de Edirne’miz için yararlı olacak kişileri TBMM ne gönderebilmek için desteğimizi sürdürmek ve halkımıza tanıtmaktır.

Seçime giren dört partimizin Yüksek Seçim Kuruluna teslim edilmiş olan listeleri;

AK PARTİ EDİNRE MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

FATMA AKSAL

İLYAS AKMEŞE

ERDEM GÜYÜMGÜLER

BURAK CAMBAZ

 

CHP Milletvekili Aday Listesi
1-OKAN GAYTANCIOĞLU
2-EDİZ ÜN
3-YAKUP ATALAY
4-ERDOĞAN GÜMÜLCİNELİ

MHP adayları listesi..

1 HAKAN ÖZKAN
2 ERKAN GEGE
3 ASEF ULUTÜRK
4 TANER ALBAYRAK

 

İYİ Parti Aday Listesi,

MEHMET AKALIN

ORHAN ÇAKIRLAR

DİLEK KIRMIZI

İSMET ERSÖZ

 

Saadet Parti Aday Listesi..

ALİ ERHAN DEMİRKIRAN

AYHAN ÖZKAN

MANSUR  İRİŞ

RECAİ TAŞKIN

 

 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER