SON DAKİKA

Edirne Güncel Gazetesi

“SERTİFİKALI TEMEL İLKYARDIM EĞİTİMİ”

“DOĞRU İLKYARDIM HAYAT KURTARIR”

“SERTİFİKALI TEMEL İLKYARDIM EĞİTİMİ”
Bu haber 07 Mart 2018 - 8:16 'de eklendi ve 488 kez görüntülendi.

Meriç Belediyeler Birliği üyesi belediyelerin belediye başkanları, başkan yardımcıları, meclis üyeleri, encümen üyeleri, birim müdürleri ile çalışan tüm personellerinden başlamak suretiyle; bireylerin ve toplumun temel sağlık bilgisinin arttırılması, ilkyardım bilgi ve becerilerinin geliştirilmesi, temel ilkyardım konusunda bilinçlendirerek ve farkındalık oluşturulmasına katkı sağlamak amacıyla Edirne Belediyesi İlkyardım Merkezi işbirliğiyle hazırlanan Birlik Müdürü Hülya Zihir İŞLER ve Edirne Belediyesi İlkyardım Eğitim Merkezi Mesul Müdürü – Eğitmen Hemşire Ayten SÜNETÇİLER’ in proje Koordinatörlüğünde uygulanan “DOĞRU İLKYARDIM HAYAT KURTARIR” projesi kapsamında “ Sertifikalı Temel İlkyardım Eğitimi” düzenlenmiştir.

Proje kapsamında 4 kez Meriç Belediyeler Birliği üyesi belediyelere ücretsiz olarak düzenlenecek eğitimin üçüncü etabı 19-20 Şubat 2018 tarihlerinde Uzunköprü Belediyesinin talebi üzerine Uzunköprü Atatürk Kültür Merkezi Toplantı Salonunda yapılmıştır.

Edirne Belediyesi İlkyardım Eğitim Merkezi Mesul Müdürü ve İlkyardım Eğitmeni Hemşire Ayten SÜNETÇİLER ile İlkyardım Eğitmeni Hemşire İnci ÖZER tarafından verilen eğitimde “İlkyardım Temel Uygulamaları, Temel Yaşam Desteği, Kanama, Yaralanma, Kırık, Çıkık, Zehirlenme, Boğulmalarda İlkyardım, Hasta/ Yaralı Taşıma Teknikleri” konuları sunumlarla desteklenerek anlatılmış ve her konu katılımcıların birebir pratik uygulamalarıyla pekiştirilmiştir.

Uzunköprü Belediye Başkanlığı İtfaiye Müdürlüğü personellerinden oluşan 15 kişilik gruptan 2 katılımcı güncelleme eğitimi alarak sertifikalarını yenilemiştir. Eğitim sonunda Sağlık Bakanlığı yetkilileri gözetmenliğinde yazılı ve uygulamalı sınav yapılmıştır. Sınava katılan 13 itfaiye personelinden 13’ü de her iki sınavda da başarılı olarak Sağlık Bakanlığı onaylı “Temel İlkyardımcı Sertifikası” almaya hak kazanmışlardır.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER