SON DAKİKA

Edirne Güncel Gazetesi

ŞİMŞEK ÇAKMAYALI BİR YIL OLDU BİLE…NUR İÇİNDE YAT..

ŞİMŞEK ÇAKMAYALI BİR YIL OLDU BİLE…NUR İÇİNDE YAT..
Bu haber 18 Temmuz 2021 - 12:32 'de eklendi ve 273 kez görüntülendi.

Edirne siyasetinin önemli isimlerinden MHP Eski İl Başkanı Dr. Gürsel Şimşek, geçtiğimiz yıl ailesiyle tatil için gittiği Bodrum’da geçirdiği kalp krizi sonucu aramızdan ayrılmıştı.

  MHP nin Edirne il başkanlığı görevinde bulunan ve Milletvekili adayı olan Şimşek, evli ve iki çocuk babasıydı.Gürsel Şimşek’in vefatının birinci yıl dönümünde ailesinin yaşadığı İpsala’da Atatürk Orta okulunun konferans salonuna ismi verildi.

  Babasının vefatının ardından aile şirketinin başına geçen Dr. Aybars Şimşek, konferans salonunun açılışında yaptığı konuşmada babası Gürsel Şimşek’in Türk çiftçisini temsil etme mücadelesini son nefesine kadar kararlılıkla sürdürdüğünü söyledi.

 Şimşek: “Babamızın ani kaybı ile büyük sorumluluk bize geçmekle beraber yine babamızın tertemiz ve güvenilir kişiliği sayesinde omuzlarımızdaki aniden artan yük her geçen azalmaya devam etmektedir. Bunun yanında babamızdan öğrendiğimiz en zor şartlarda, en güç meseleler karşısında dahi soğukkanlı, sağduyulu, sabırlı ve kararlı duruş bizim bu zorlu sürece kolay adapte olmamızı sağlamıştır. Çünkü çocukluğumuzdan beri birlikte mücadele ettiğimiz için çok yakından biliyoruz ki hem kendi iş hayatında hem de özellikle siyasi hayatında babamın kuyusunu kazanlar, fitne çıkaranlar, iftiralarla hakkını yiyenler sizlerin de çok iyi bildiği gibi her dönem olmuştur. Ancak babam hiç yılmamış, her zaman dik durmuştur. Türk milliyetçisi olarak, Türk çiftçisini temsil etme mücadelesini son nefesine kadar kararlılıkla sürdürmüştür. Ömrünü Türk milletinin istikbaline, Türk dünyasının birliğine adamıştır” dedi.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER