SON DAKİKA

Edirne Güncel Gazetesi

ŞİMŞEKLER İYİ PARTİ İLE YOLLARINI AYIRDI..

ŞİMŞEKLER İYİ PARTİ İLE YOLLARINI AYIRDI..
Bu haber 09 Temmuz 2018 - 21:26 'de eklendi ve 452 kez görüntülendi.

İyi Partinin kuruluş aşamasında Genel Başkan Meral Akşener ile Türkiyenin birçok yerinde propoganda çalışmalarına ailece katılan ve büyük yakınlık gören Gürsel Şimşek ve eşi Hatice Şimşek daha sonra karşılaştığı vefazılıklar nedeniyle bu gün bir basın toplantısı düzenleyerek İyi Partiden istifa ettiklerini açıkladılar.

Aile adına basına açıklama yapan Dr.Gürsel Şimşek altatıldıklarını ve incitildiklerini ifade eden şu açıklamayı yaptı;

“Kamuoyunun bildiği üzere 25 ekim 2017’de sayın Meral Akşener ile birlikte Türkiye’deki toplam siyasetin açmazda olduğunu, toplumsal karşılığı donmuş işlevsiz bir muhalefet anlayışının var olduğunu, ülkemiz ve milletimizin yorgun, devletimizin yıpranmış olduğunu, kamu düzeninin bozulmuş olduğunu görerek yeni bir çıkış yolu bulmak adına çağımız ve coğrafyamızın kavranması ile birlikte zamanın ruhunu yakalayarak adalet ve liyakatı devletin merkezine almak sözüyle demokratik katılım, güçlü parlamento ve milli irade vazgeçilmezimizdir diyerek itibar, demokrasi, özgürlük ve güçlü bir Türkiye için iktidar yürüyüşünü başlattık.
Hedefimiz Meral Akşenerin cumhurbaşkanlığını gerçekleştirmek ve tekrardan güçlü bir parlamenter sisteme geri dönmekti.
İYİ Partinin kuruluş günününe kadar toplumda umut olarak görülen ve halkta yeni bir iktidar ışığı olarak görünen bu siyasi hareket algıda yüksek bir orana erişirken kuruluşundan hemen sonra
yapılmaya başlanan bir dizi hatalar zinciri ile algı tersine evrilmiş nihayetinde hiç beklenmeyen bir sonuç elde edilmiştir. Bu hatalara bakacak olursak:
-Türkiye genelinde olduğu gibi Edirne’de de teşkilatlar yetersiz ve tecrübesiz insanlara teslim edilmiş;
Sayın genel başkanın rüzgarı var diyerek parti binalarında ‘biz iyiyiz geliyoruz’ gibi geyik muhabbeti yaparak günler boşa geçirilmiş hiç bir saha çalışması yapılmamış “10 dönüm bostan yan gel osman”
misali herkes yan gelip yatmıştır.
-İlçe teşkilatlarında “adam kayırma, ben yaptım oldu, küçük olsun benim olsun” diyerek üye olmak isteyenler bile partiye kaydedilmemişler, nasıl olsa başarı kesin olarak gelecek diyerek pastayı kimseye kaptırmamak adına partiye ihanet etmişlerdir.
-Bu arada kuruluş aşamasında ve sonrasında gece gündüz demeden çalışan kadronun bir kısmı unutulmuş liyakat ve vefa çöpe atılmış hiç bir özelliği olmayanlara sorumluluk verilmiştir. Kardeşlik
hukuku birlik ve beraberlik olmazsa olmazımız olması gerekirken bu değerler zamanla ayaklar altında çiğnenmiştir.
-Seçim öncesi aday belirleme aşamasında ahbap-çavuş ilişkisi öne çıkarılmış neredeyse hamili kart sahibi misali insanlar milletvekilli sıralamalarında değerlendirilmiştir. Edirne’de ise çok daha fazla
gariplikler yaşanmış olup daha fazla kimle oy alınır düşüncesinden ziyade Şimşek ailesinden kimse olmasın da ne olursa olsun diyerek karı koca bile alt alta sıraya konmuştur.
– ‘Kadın ve gençlik hareketi’ denilerek çıkılan bu süreçte kadınlar ve gençler unutulmuş, 43 İYİ Parti milletvekilinin sadece 3 tanesi kadın olup, grup yaş ortalaması olarak da 57.1 ile en yaşlı grup ünvanını alınmıştır.
-Kuruluştan sonra Sayın Meral Akşener’i cumhurbaşkanı yapma hedefi ve iktidar yapma hedefi unutularak sadece bir kaç yandaşı milletvekili yapma gayretine dönüşmüştür.

-İl ve ilçelerimizde partinin kuruluşuna kadar elde edilen bütün avantajlar bazı kendini bilmezler tarafından geçmişe ait kin ve nefrete kurban edilmiştir.
-Siyaset arenasında çok yüksek millet desteği ile başlayan hareket sorumsuzca harcanmış önce kendi içinde güven ve inanç kaybına ardından da toplumun tamamında güven zaafiyetine uğramıştır.
-Birleştirici olacağız denilmiştir fakat olunamamıştır, kucaklayıcı olacağız denilmiştir fakat olunamamıştır. Türkiye’yi bayram sofrasına oturtacağız denmiş ancak bırakın ülkeyi daha parti içinde
bu başarılamamıştır. Önce ülkücü hassasiyetler arksından toplumsal hassasiyetler gözardı edilmiştir.
Sonuç olarak Sayın Akşener cumhurbaşkanlığı seçiminde 7.29 İYİ Parti ise 9.96’da kalmıştır. Burada ülkücü hareketin fikri ve siyasi hareketine büyük katkılar sağlayan rahmetli Galip Erdem’i bir
kez daha rahmetle anarak onun bir hatırlatmasına değinmek istiyorum;
Rahmetli Galip ERDEM diyordu ki;
“Bizler davayı Ağrı dağının zirvesine çıkaracaktık yola koyulduk. Binbir zahmet ve emekle dağa tırmandık. Zirveye vardığımızda sevincimiz sonsuzdu ama küçük bir noksanımız olduğunu farkettik.
Davayı dağın eteklerinde unutmuştuk. Meğer biz davayı değil kendimizi dağın zirvesine çıkarmıştık.”
Bu anlamlı ifade üzerinden hareketle İYİ Partililer de yola çıkarken sayın Meral Akşener’i cumhurbaşkanlığına getirme sözü vermişti ancak 24 Haziran akşamı İYİ Parti TBMM’ye girebilmiş
fakat büyük bir eksiklikleri olduğunu görmüştü. İYİ Partililer kendilerini meclise sokarken Sayın Meral Akşeneri yarı yolda unutmuşlardı. Yazık ki sayın Akşener. Selahattin Demirtaş’ın bile altında kalmış,
toplumsal desteği 4. sırada alabilmişti. Bu utanılacak bir durumdur.
Edirnemizde de Cumhurbaşkanlığı oylamasında 1. çıkması beklenen Sn. Meral Akşener Sn. İnce tarafından 5’e, Sn. Erdoğan tarafından 3’e katlanmıştır.
Edirnede oluşan sonuçların tek sorumlusu sayın Akşener tarafından kurucu heyetinde yer verilen ve Edirne’nin teşkilatlanmasında görevlendirilen Mehmet Tolga Akalın ve Edirne’ye başkan vekili olarak
atadığı Ekrem Demir’dir. Bu şahsiyetler anlaşılan o ki Edirnede bundan sonra da görevlerinde huzur içinde devam edeceklerdir. Balayı dönemi bitmiştir. 8 ay sonra yapılacak yerel seçimlerde bu zihniyetlerin başarılı olması imkansızdır. Bu arkadaşlarımız görevde kaldığı müddetçe kendileriyle prensipler, yöntem ve fikir birliği açısından uyum sağlamamız mümkün değildir. Bütün bu olumsuzlukları Sn. Meral Akşener’e seçim öncesi defalarca yüz yüze anlatmamıza rağmen hatalarda ısrar edilmiştir. Bugün itibariyle gelinen noktada gönül rahatlığı ile İYİ Parti üyeliğinden ben ve eşim Hatice Şimşek İSTİFA etmiş bulunmaktayız.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER