SON DAKİKA

Edirne Güncel Gazetesi

Sotiria Theocharidi’ye ‘Hoşgeldiniz’ Ziyareti

Başta sınır kapılarındaki sorunlar olmak üzere ortak destinasyon planlaması gerekliliğine değinildi.

Sotiria Theocharidi’ye ‘Hoşgeldiniz’ Ziyareti
Bu haber 16 Aralık 2017 - 8:43 'de eklendi ve 615 kez görüntülendi.
Türkiye Yunanistan ve Bulgaristan turizm ilişkilerinin gelişmesi ve sorunların en aza indirilmesi konusunda Edirne’de ortak çalışmalar yürüten Edirne Tanıtım ve Turizm Derneği Yönetim Kurulu üyeleri Yunanistan‘ın Edirne Konsolosu

​olarak göreve yeni başlayan ​

Sotiria Theocharidi’ye çiçek ve  el sanatları ürünü sembolik Edirnekari hediye takdim ederek  görevinde başarılar dilediler.

Edirne Tanıtım ve Turizm Derneği yönetim kurulu

 tanışmak,​

 iki ülke arasında bölgesel turizminin geliştirilmesine yönelik çalışmalar yapmak

​, görüş alışverişinde bulunmak amacıyla yapılan ziyarette şu ana kadar yapılan çalışmalar hakkında bilgiler sunuldu ve özellikle iki ülke bölgesel turizm faaliyetlerinin yürütülmesine dönük yapılması gerekenler  konuşuldu.Başta sınır kapılarındaki sorunlar olmak üzere ortak destinasyon planlaması gerekliliğine değinildi. Bu konuda

İstanbul Yunanistan Başkonsolosluğu bünyesinde açılan Turizm Ofisi ve Turizm bölümü ile  iki ülkenin Trakya Bölgesi’nde ortak destinasyon,tanıtım faaliyetleri yapılabileceği vurgulandı. 

 
Görüşmeye katılan ETT DER YK üyeleri başkan Bülent BACIOĞLU,başkan yardımcısı Doç.Dr.Emel Gönenç Güler,genel sekreter Orkun AKMAN ve üye,projeler sorumlusu Neslihan ÇAKIR yararlı buluşma için teşekkür ederek  konsolosluktan  ayrıldı.
Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER