SON DAKİKA

Edirne Güncel Gazetesi

SP den Öğretmenler Günü kutlama mesajı

Saadet Partisi İl Başkanı Ali Demirkıran, 24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

SP den Öğretmenler Günü kutlama mesajı
Bu haber 22 Kasım 2017 - 21:58 'de eklendi ve 666 kez görüntülendi.

Demirkıran mesajında şunlara yer verdi;

“ Milletlerin geleceği, güvenliği, refahı, maddi ve manevi kalkınmaları genç nesillerin iyi yetişmesi ile mümkündür. Bu da en başta anasınıfından yüksek öğrenime kadar eğitimin çeşitli kademelerinde görev yapan öğretmenlerimiz eli ile gerçekleşir.

Öğretmenlik dünyanın en zor, ama en şerefli mesleklerinden biridir. Bunun için önce gerekli yatırımı öğretmenlerimize yaparak onları çok daha vasıflı yetiştirmeliyiz. Onlar her şeyden önce Milletimizin medeniyet ve kültür değerleri ile daha donanımlı ve üretken olmalıdırlar. Bizim medeniyetimiz ilme ve ilim adamına büyük önem verir. Şunu unutmayalım ki, kaliteli nesiller kaliteli öğretmenlerin elinde şekillenir. Günümüzde öğretmene ve öğretmenlik mesleğine gereken önemin verildiği ne yazık ki söylenemez. Ayrıca, Öğretmenlerimizin vasıflı olmaları da yetmez. Eğitim sistemi bozuk olursa öğretmen ne yapsın? Bunun için yazboz haline getirilen Eğitim sistemimiz bu keşmekeşlikten kurtarılmalıdır.

‘Unutulmamalı ki, eğitimi pahalı bulan milletler cehaletin bedelini çok ağır öderler. Bu vesile ile öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler gününü kutluyor, tüm Öğretmenlerimize saygılar sunuyorum.”

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER